Pjongjang ostrzega Waszyngton

Korea Północna ostrzega Stany Zjednoczone, że jeśli te nadal będą prowadzić wobec niej politykę opartą na sankcjach gospodarczych, to do zapowiadanego porozumienia dotyczącego koreańskiego programu nuklearnego na pewno nie dojdzie.  

(Reuters)

W piątek Donald Trump ogłosił na Twitterze, że nie będzie się spieszył w negocjacjach z Koreą Północną. Stanowisko prezydenta USA zawarte na portalu społecznościowym, a także zmiana decyzji dotycząca polityki sankcyjnej Waszyngtonu, spotkała się z szybką reakcją na Półwyspie Koreańskim.

Na początku grudnia Trump zdecydował się nie rozszerzać sankcji, a jedynie przedłużyć już obecne, które mają zostać zniesione, jeżeli Koreańczycy zaczną realizować program denuklearyzacyjny. Biały Dom uznał, że objęcie sankcjami 300 dodatkowych podmiotów w czasie nawiązywania dialogu z Pjongjangiem byłoby objawem braku szacunku w stosunku do adwersarza. Mimo tego zapewnienia prezydencka administracja zdecydowała się dzisiaj na obłożenie sankcjami kilku wysokich urzędników Korei Północnej. Waszyngton zdecydował się na ten krok z powodu domniemania naruszania przez wyżej wymienionych praw człowieka.

Pjongjang stanowczo poinformował Waszyngton, że amerykańskie działania nie zmierzają do ograniczenia programu nuklearnego na Półwyspie Koreańskim, a wręcz przeciwnie. Koreańczycy zaprzeczają, jakoby ich urzędnicy dopuszczali się łamania praw człowieka i oskarżają Stany Zjednoczone o niestosowanie się do postanowień z Singapuru, gdzie w czerwcu spotkały się głowy obu państw

KS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
14 11 ajwaj

Korea Pln. potrafi sie postawic i ma szacunek, a nawet sukcesy :)
Buduja polaczenia z Korea Pld. (przerwane tory, drogi, komunikacje itd.), przed miesiacami wiadukt kolejowy do Rosji.
Z tranzytu weglowodorów Rosja-Korea Pld. bedzie kasa.
A ich bracia z poludnia pchaja po cichu co moga, czakaja na dalsze oslabienie sie czy upadek okupanta

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 niepelnosprawny_org

jak to bylo w iron man z tonym starkiem, arab :zrobisz robota to cie puscimy, tony czy zrobie czy nie i tak mnie nie puszcza...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 604,25 zł XII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil