Piróg: To wielki dzień dla LOT-u

24.06. Warszawa (PAP) - To wielki dzień dla LOT-u, móc gościć najnowocześniejszy samolot świata na warszawskim lotnisku - powiedział w piątek prezes PLL LOT Marcin Piróg. Po godzinie 10 w Warszawie wylądował Boeing 787 Dreamliner.

Jak powiedział obecny na uroczystości powitania samolotu prezes ds. handlowych w Boeingu na Europę, Rosję i Centralną Azję Aldo Basile, "jest to wielka możliwość dla Boeinga, by zaprezentować Dearmlinera naszym kolegom w Polsce".

Prezes Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią Henryka Bochniarz powiedziała, że ten samolot otworzy nową erę w PLL LOT. Dodała, że maszyna, która wylądowała w piątek w Warszawie jest jedną z testowych, nie ma jeszcze w środku siedzeń, "ale przyleciała do nas, żeby można było ją zobaczyć, i że ona naprawdę istnieje".

Samolot był pilotowany przez byłego pilota marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych Mike'a Carrikera. "To wielki zaszczyt i honor latać tym samolotem. Oznaczało to dla mnie wiele lat pracy. Uczestniczę w tym projekcie od początku" - powiedział PAP Carriker zaraz po wylądowaniu. (PAP)

aop/ her/ mki/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Paweł

PLL LOT powinien długi skonwertować na akcje i wejść na GPW w Warszawie oraz znaleźć dobrego inwestora który spółkę jeszcze rozwinie. Samoloty powinny być paliwo oszczędne.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil