Piotr i Paweł w postępowaniu sanacyjnym. Co to oznacza?

Piotr i Paweł otrzymał zgodę od sądu w Poznaniu na otwarcie postępowania sanacyjnego. To oznacza, że sieć będzie miała rok na wdrożenie planu restrukturyzacji i na spłacanie na bieżąco zobowiązań. 

(fot. Piotr Waniorek / FORUM)

Jak dowiedział się serwis Wiadomości Handlowe, Piotr i Paweł uzyskał wczoraj od sądu w Poznaniu zgodę na otwarcie postępowania sanacyjnego. W oświadczeniu dla portalu spółka przekazała, że celem na ten czas będzie utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy oraz zabezpieczenie należności interesariuszy. 

- Wdrażany plan zakłada ponadto prowadzenie rozmów dotyczących przejęcia aktywów spółki, negocjacji z bankami, a także poprawy współpracy z kluczowymi dostawcami oraz franczyzobiorcami. Zarząd jest przekonany, że postępowanie sanacyjne umożliwi osiągniecie wszystkich założonych celów planu restrukturyzacyjnego - przekazał dla WH Piotr i Paweł.

Zarządcą sądowym, jak podaje "Puls Biznesu", została spółka Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja. To ona będzie formalnie tworzyć plan restrukturyzacyjny i spis wierzycieli. Na stworzenie spisu wierzycieli prawo przewiduje miesiąc, z możliwością wydłużenia tego terminu do trzech miesięcy.

WS

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

    Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.