Piotr i Paweł w postępowaniu sanacyjnym. Co to oznacza?

Piotr i Paweł otrzymał zgodę od sądu w Poznaniu na otwarcie postępowania sanacyjnego. To oznacza, że sieć będzie miała rok na wdrożenie planu restrukturyzacji i na spłacanie na bieżąco zobowiązań. 

(fot. Piotr Waniorek / FORUM)

Jak dowiedział się serwis Wiadomości Handlowe, Piotr i Paweł uzyskał wczoraj od sądu w Poznaniu zgodę na otwarcie postępowania sanacyjnego. W oświadczeniu dla portalu spółka przekazała, że celem na ten czas będzie utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy oraz zabezpieczenie należności interesariuszy. 

- Wdrażany plan zakłada ponadto prowadzenie rozmów dotyczących przejęcia aktywów spółki, negocjacji z bankami, a także poprawy współpracy z kluczowymi dostawcami oraz franczyzobiorcami. Zarząd jest przekonany, że postępowanie sanacyjne umożliwi osiągniecie wszystkich założonych celów planu restrukturyzacyjnego - przekazał dla WH Piotr i Paweł.

Zarządcą sądowym, jak podaje "Puls Biznesu", została spółka Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja. To ona będzie formalnie tworzyć plan restrukturyzacyjny i spis wierzycieli. Na stworzenie spisu wierzycieli prawo przewiduje miesiąc, z możliwością wydłużenia tego terminu do trzech miesięcy.

WS

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl