Piotr i Paweł w postępowaniu sanacyjnym. Co to oznacza?

Piotr i Paweł otrzymał zgodę od sądu w Poznaniu na otwarcie postępowania sanacyjnego. To oznacza, że sieć będzie miała rok na wdrożenie planu restrukturyzacji i na spłacanie na bieżąco zobowiązań. 

(fot. Piotr Waniorek / FORUM)

Jak dowiedział się serwis Wiadomości Handlowe, Piotr i Paweł uzyskał wczoraj od sądu w Poznaniu zgodę na otwarcie postępowania sanacyjnego. W oświadczeniu dla portalu spółka przekazała, że celem na ten czas będzie utrzymanie pełnych zdolności operacyjnych firmy oraz zabezpieczenie należności interesariuszy. 

- Wdrażany plan zakłada ponadto prowadzenie rozmów dotyczących przejęcia aktywów spółki, negocjacji z bankami, a także poprawy współpracy z kluczowymi dostawcami oraz franczyzobiorcami. Zarząd jest przekonany, że postępowanie sanacyjne umożliwi osiągniecie wszystkich założonych celów planu restrukturyzacyjnego - przekazał dla WH Piotr i Paweł.

Zarządcą sądowym, jak podaje "Puls Biznesu", została spółka Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja. To ona będzie formalnie tworzyć plan restrukturyzacyjny i spis wierzycieli. Na stworzenie spisu wierzycieli prawo przewiduje miesiąc, z możliwością wydłużenia tego terminu do trzech miesięcy.

WS

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.