REKLAMA

Piotr Szczepański nowym prezesem radomskiego "Łucznika"

2021-05-01 22:27
publikacja
2021-05-01 22:27
Piotr Szczepański nowym prezesem radomskiego "Łucznika"
Piotr Szczepański nowym prezesem radomskiego "Łucznika"
/ Fabryka Broni Łucznik

Były dyrektor departamentu prawnego MON Piotr Szczepański został prezesem Fabryki Broni "Łucznik" – Radom; nowym członkiem zarządu został Seweryn Figurski – poinformowała w sobotę radomska spółka.

Poprzedni prezes Adam Suliga został odwołany w marcu; rada nadzorcza nie podała przyczyn tej decyzji.

W przesłanym PAP w sobotę komunikacie radomska spółka poinformowała, że 30 kwietnia rada nadzorcza Fabryki Broni "Łucznik" - Radom sp. z o.o. rozstrzygnęła konkurs na stanowisko prezesa spółki, powołując na nie Szczepańskiego, który przejmie obowiązki z dniem 5 maja.

Zakończyło się również postępowanie na stanowisko członka zarządu FFB - został nim Seweryn Figurski. Zarząd Spółki jest trzyosobowy – składa się z prezesa i dwóch członków. Drugim członkiem zarządu jest Maciej Borecki.

Nowy prezes jest absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończył także studia podyplomowe na Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowe studium w dziedzinie obrotu i zarządzania nieruchomościami na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 2018 roku był wiceprezesem, a następnie prezesem AMW Rewita zarządzającej wojskowymi domami wypoczynkowymi. W latach 2016-2018 był dyrektorem, a później zastępcą dyrektora departamentu prawnego MON. W latach 2010-2016 był zatrudniony na stanowiskach kierowniczych w Radomskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego "Administrator".

Seweryn Figurski od 2013 r. jest pracownikiem Fabryki Broni "Łucznik", gdzie od 2014 roku kierował handlem i marketingiem, a od 2020 roku pełni funkcję dyrektora handlowego. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w międzynarodowym handlu uzbrojeniem oraz działalności gospodarczej skoncentrowanej na wytwarzaniu i obrocie materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją i wyrobami przeznaczonymi dla wojska i policji.

W latach 2012-2013 kierował biurem sprzedaży i zaopatrzenia w Bumar Amunicja S.A. W latach 2003-2012 zarządzał handlem i marketingiem w Zakładach Produkcji Specjalnej Gamrat w Jaśle. Ukończył wydział ekonomiczny Politechniki Radomskiej, a także liczne szkolenia w dziedzinach handlu, marketingu i zarządzania.

Maciej Borecki jest członkiem zarządu FB od 2016 roku. Wcześniej kierował badaniami marketingowymi Totalizatora Sportowego; doświadczenie menedżerskie zdobywał także w Grupie Fiat oraz Johnson & Johnson, a także zarządzając międzynarodowymi projektami biznesowymi oraz współtworząc strategie biznesowe dla firm i linii produktowych.

Absolwent wydziału prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Warszawie. Ukończył zagraniczne szkolenia i seminaria dotyczące marketingu, finansów, zarządzania, komunikacji i innowacyjności, w tym m.in. w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i IESE Business School w Barcelonie.

Dymisja poprzedniego prezesa nastąpiła w czasie, gdy o radomskim "Łuczniku" pojawiło się w mediach wiele materiałów, po publikacjach portalu onet.pl. W marcu Onet pisał, jak po wyborczej wygranej PiS w zarządzie, radzie nadzorczej i innych stanowiskach w Fabryce Broni znalazło wiele osób związanych z rządzącą partią. Portal informował także o przypadkach nękania pracowników, Sulidze zarzucił, że w poprzedniej pracy dopuścił się mobbingu. W styczniu Onet zamieścił artykuły o wadach produkowanego przez FB karabinka Grot, skonstruowanego przez "Łucznika" we współpracy z WAT i produkowanego w tej fabryce. Fabryka Broni nazwała publikacje Onetu elementem kampanii wymierzonej w polski przemysł zbrojeniowy i wystąpiła na drogę sądową z pozwami o ochronę dóbr osobistych.(PAP)

Autor: Jakub Borowski

brw/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Tanie konta dla zwolenników nowoczesnych rozwiązań – listopad 2021 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki