Piotr Duda ws. ustawy o handlu w niedzielę: Nasza cierpliwość powoli się kończy

Mam nadzieję, że prace nad ustawą o handlu w niedzielę posuną się bardzo szybko do przodu, bo nasza cierpliwość powoli się kończy - powiedział w niedzielę szef Solidarności Piotr Duda.

Piotr Duda
Piotr Duda (fot. Grazyna Myslinska / FORUM)

Projekt autorstwa Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, w którego skład wchodzi m.in. NSZZ "Solidarność", organizacje społeczne, katolickie, pracownicze i pracodawców, zakłada wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę w większości placówek handlowych, z odstępstwami. Miałyby one dotyczyć niedziel przedświątecznych, a także sklepów, gdzie handel prowadzi wyłącznie przedsiębiorca prowadzący indywidualną działalność gospodarczą (z wyłączeniem franczyzobiorców i ajentów), stacji benzynowych (z pewnymi obostrzeniami), sklepików z pamiątkami i dewocjonaliami, piekarni zlokalizowanych przy zakładach produkcyjnych prowadzących sprzedaż własnych produktów do godz. 13.

"Myśmy jako komitet, który przygotował tą inicjatywę obywatelską, zrobili to, co do nas należy: przygotowaliśmy projekt ustawy, zebraliśmy prawie pół miliona podpisów, złożyliśmy ten projekt w Sejmie. Bardzo długo rząd przygotowywał swoją opinię. Teraz ten projekt jest w parlamencie. Wiem, że zmienił się przewodniczący podkomisji, bo poseł Jan Mosiński przeszedł do komisji reprywatyzacyjnej i tej komisji będzie przewodniczył przewodniczący Śniadek. Mam nadzieję, że te prace posuną się bardzo szybko do przodu, bo nasza cierpliwość też się powoli kończy" - mówił w TVP Info Duda.

UOKiK o zakazie handlu w niedzielę: wyważyć racje

Na uwagę dziennikarza, że nowe przepisy nie zaczną obowiązywać w tym roku, szef Solidarności wyraził nadzieję, że wejdą w życie do grudnia. Solidarność chce, żeby w ustawie było zapisane, że w Wielkie Soboty i w Wigilię pracownicy pracują do godziny 14.

"To jest dla nas też bardzo ważne. Dlatego jesteśmy tym zaniepokojeni, mówiąc najdelikatniej. Dlatego pojutrze jest posiedzenie komisji krajowej i też będziemy się zastanawiać, jak do tego problemu podejść. My nie odpuścimy. Dla nas jest najważniejsze dzisiaj to, co jest w projekcie: 4 wolne niedziele. To PiS obiecał w kampanii wyborczej i z tego się powinien wywiązać".

pd/ jbp/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Pablog

A kto się liczy z tym nierobem Dudą? Kto słucha co mówi ? NIKT, jak to klasyk powiedział "jest Pan zerem"

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 3 ~Janusz

Powoli cierpliwosc sie konczy. Rzady sie zmieniaja a ten stolka sie trzyma caly czas.

! Odpowiedz
0 0 ~zeiazkowiec

Komuno wroc

! Odpowiedz
0 4 ~Kutfa

Ale co z panami w czerni, to to on I glownie w dni swiete pracuja ?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 2 ~Fryk

Glowa of przyrodzenia psa dla panow zwiazkowcow a dla prezesa piussuussu jadra

! Odpowiedz
5 6 autor_widmo

"Dla nas jest najważniejsze dzisiaj to, co jest w projekcie: 4 wolne niedziele." no i ja się zgadzam, ale na 4 wolne niedziele w ciągu roku. Ja pracuję pn-pt i chętnie w nd przyjde do pracy za dzień wolny w tg, bo jak ja coś musze załatwić w tg to urlop.

! Odpowiedz
3 30 ~antyzwiazkowiec

No to jak jest? Czy w Polsce jest wolny rynek czy rzadza warcholy z tzw zwiazkow zawodowych?. Poslac ich wszystkich do roboty a nie tak jak teraz ze zyja jak ksiazeta na koszt podatnikow. A zwlaszcza byly ubek D...

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl