REKLAMA

„Pijany kierowca” wrócił do Centrum Nauki Kopernik

2014-12-04 10:58
publikacja
2014-12-04 10:58
PZU

Od 3 grudnia w Centrum Nauki Kopernik znowu sprawdzimy, jak wygląda prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu. Po niemal półrocznej modernizacji do CNK powrócił eksponat „Pijany kierowca”. Sponsorem jego renowacji był PZU.

(PZU)

„Pijany kierowca” to specjalny symulator jazdy, który pozwala w kontrolowanych warunkach przekonać się, dlaczego prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niebezpieczne. Użytkownik może wybrać jedną z trzech tras (wszystkie odwzorowują ulice Krakowa) oraz trzy poziomy stężenia alkoholu we krwi: 0,3 lub 0,8 lub 1,5 promila. Cała symulacja uświadamia jak wskutek zaburzeń wzroku i sprawności manewrowania u osób nietrzeźwych, słabnie kontrola nad autem.

(PZU)

- Angażowanie się w promocję bezpieczeństwa drogowego jest jednym z filarów działalności prewencyjnej, prowadzonej przez Grupę PZU. „Pijany kierowca” pokazuje nie tylko symulację jazdy po alkoholu, ale poucza również, jakie przepisy kodeksu drogowego przy tym łamiemy. Świadomość reperkusji prowadzenia w stanie nietrzeźwości jest bowiem ciągle w naszym kraju niska – podkreśla Michał Witkowski, rzecznik Grupy PZU.

Eksponat został gruntownie odnowiony w taki sposób, aby doświadczenie jazdy po pijanemu było jak najbardziej realne. Bryła pojazdu została zaprojektowana na nowo, a grafikę dodatkowo unowocześniono. Modernizacja trwała od lipca do grudnia 2014 roku.

/ PZU

Źródło:Artykuł sponsorowany - PZU
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~ciagov
Zacznijmy od symulatora pt. "Polskie drogi". Potem możemy się zająć pijanymi.
~Sprawdziłem
Gdzie przejście dla pieszych i dla rowerów?
~pog
Przecież napisali, że to ulice Krakowa. Czego oczekujesz?

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki