Pierwszy zagraniczny uniwersytet otwiera filię w Polsce

2020-02-13 11:55
publikacja
2020-02-13 11:55
fot. Marcin Bielecki / FORUM

Dyplom brytyjskiego uniwersytetu bez wyjeżdżania z Polski? Wkrótce będzie to możliwe dzięki filii Uniwersytetu Coventry, która powstanie we Wrocławiu. Pierwsi studenci rozpoczną naukę we wrześniu. Do wyboru, jak na razie, będą trzy kierunki.

/ fot. Skanska /

Kampus uczelni powstanie w budowanym przez firmę Skanska kompleksie biurowców Centrum Południe, w cieniu najwyższego wrocławskiego wysokościowca – Sky Tower.

Uczelniane sale znajdą się na dwóch piętrach jednego z budynków Centrum Południe, w którym trwają jeszcze prace wykończeniowe. Prace potrwają do lata. Wówczas rozpoczną się odbiory.

Uczelnia rozpocznie działalność we wrześniu 2020 r. Na pierwszy semestr filia Uniwersytetu Coventry przyjmie 160 studentów. Będzie można studiować zarówno dziennie, jak i zaocznie. Wykłady i pozostałe zajęcia będą prowadzone po angielsku. Po ukończeniu nauki uzyskają oni stopień naukowy zgodny z systemem brytyjskim i dyplom uczelni matki. Jako że to studia brytyjskie, trzeba będzie za nie zapłacić.

We Wrocławiu będzie można studiować technologie cyfrowe, zarządzanie w biznesie i cyberbezpieczeństwo. W przyszłości uczelnia przyjmie studentów również na zarządzanie w lotnictwie.

Wrocławski kompleks biurowców Centrum Południe będzie składał się z pięciu budynków. Trzy będą miały 15 kondygnacji naziemnych, a dwa po sześć. Do tej pory powstał już jeden z najwyższych budynków i jeden niższy o łącznej powierzchni 26 tys. mkw. Budowa zakończy się na przełomie wiosny i lata 2020 r.

MKZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
lebero654
Wcale nie pierwszy. Mój syn ma podwójny dyplom a studiował w Polsce.
marianpazdzioch
Tym jednym ruchem do PL wchodzi uniwersytet, który o setki miejsc wyprzedza w międzynarodowych rankingach polskie uczelnie.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki