Pierwszy zagraniczny uniwersytet otwiera filię w Polsce

Dyplom brytyjskiego uniwersytetu bez wyjeżdżania z Polski? Wkrótce będzie to możliwe dzięki filii Uniwersytetu Coventry, która powstanie we Wrocławiu. Pierwsi studenci rozpoczną naukę we wrześniu. Do wyboru, jak na razie, będą trzy kierunki.

(fot. Skanska / )

Kampus uczelni powstanie w budowanym przez firmę Skanska kompleksie biurowców Centrum Południe, w cieniu najwyższego wrocławskiego wysokościowca – Sky Tower.

Uczelniane sale znajdą się na dwóch piętrach jednego z budynków Centrum Południe, w którym trwają jeszcze prace wykończeniowe. Prace potrwają do lata. Wówczas rozpoczną się odbiory.

Uczelnia rozpocznie działalność we wrześniu 2020 r. Na pierwszy semestr filia Uniwersytetu Coventry przyjmie 160 studentów. Będzie można studiować zarówno dziennie, jak i zaocznie. Wykłady i pozostałe zajęcia będą prowadzone po angielsku. Po ukończeniu nauki uzyskają oni stopień naukowy zgodny z systemem brytyjskim i dyplom uczelni matki. Jako że to studia brytyjskie, trzeba będzie za nie zapłacić.

We Wrocławiu będzie można studiować technologie cyfrowe, zarządzanie w biznesie i cyberbezpieczeństwo. W przyszłości uczelnia przyjmie studentów również na zarządzanie w lotnictwie.

Wrocławski kompleks biurowców Centrum Południe będzie składał się z pięciu budynków. Trzy będą miały 15 kondygnacji naziemnych, a dwa po sześć. Do tej pory powstał już jeden z najwyższych budynków i jeden niższy o łącznej powierzchni 26 tys. mkw. Budowa zakończy się na przełomie wiosny i lata 2020 r.

MKZ

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 lebero654

Wcale nie pierwszy. Mój syn ma podwójny dyplom a studiował w Polsce.

! Odpowiedz
3 16 marianpazdzioch

Tym jednym ruchem do PL wchodzi uniwersytet, który o setki miejsc wyprzedza w międzynarodowych rankingach polskie uczelnie.

! Odpowiedz
13 8 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne