Pierwsza wygrana Dariusza Michalczewskiego z FoodCare o markę Tiger

W dn. 30 czerwca 2011 r. Urząd Patentowy w Warszawie odmówił wszczęcia postępowania o wygaśnięcie znaku Tiger Vit, do którego prawa ma Fundacja Równe Szanse. Wniosek o wygaśnięcie znaku złożyła Spółka New Vision, bezpośrednio powiązana z FoodCare.

Postanowienie Urzędu Patentowego jest kolejnym potwierdzeniem racji Dariusza Michalczewskiego w sporze o markę Tiger. Jednocześnie, obawiając się dalszych korzystnych dla Fundacji rozstrzygnięć, firma FoodCare na kilka dni przed rozprawą w Urzędzie Patentowym, złożyła doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, które to zdaniem Fundacji mogło spowodować odroczenie kolejnej rozprawy toczącej się przed tym Urzędem.

Warto przypomnieć, że do tej pory już inne sądy, w tym apelacyjne w Krakowie i Gdańsku jednomyślnie podjęły prawomocne decyzje o utrzymaniu w mocy postanowień zakazujących spółce FoodCare oraz kilku jej dystrybutorom produkcji, promocji i sprzedaży wszystkich napojów z oznaczeniem Tiger na czas trwania procesów.

Dariusz Michalczewski: „W mojej opinii zawiadomienie do Prokuratury na kilka dni przed ważną rozprawą to działanie, którego celem było wyłączne jej odroczenie. Sugerowane mi zarzuty nie wnoszą do sprawy nic nowego, bo tymi aspektami już dawno zajmują się sądy. Procesy już się rozpoczęły, ale jak dotąd firma FoodCare skutecznie unika spotkania na sali sądowej, czy w Urzędzie Patentowym stosując coraz to nowe wybiegi, w tym m.in. składając kolejne zawiadomienia do prokuratury, odwołując wszystkich członków organów spółki, odwołując pełnomocników oraz na inne sposoby starając się opóźnić zapadnięcie ostatecznych rozstrzygnięć w sprawie. To jawne lekceważenie organów sądowych i publicznych i nic innego, jak próba wywołania szumu medialnego. Jestem przekonany, że mają one na celu przede wszystkim zdyskredytowanie w opinii publicznej mojej osoby, bo nie mają nic wspólnego z merytorycznym aspektami całej sprawy. Znając zasady działania moich Przeciwników Procesowych jestem przygotowany na różne możliwe scenariusze.
W związku ze złożeniem przez spółkę FoodCare zawiadomienia do Prokuratury przygotuję obszerne wyjaśnienie dla Prokuratora Okręgowego wraz ze wszystkimi dowodami, celem przedstawienia organom ścigania prawdziwego obrazu sprawy.

Stan prawny sporu na dziś:
  1. Sąd Apelacyjny w Gdańsku:


Na wniosek Fundacji Darka Michalczewskiego „Równe Szanse” przeciwko FoodCare
o zabezpieczenie na czas trwania procesu

- Rozstrzygnięte: decyzja prawomocna na korzyść Fundacji „Równe Szanse”

  1. Sąd Apelacyjny w Krakowie:


Na wniosek Dariusza Michalczewskiego przeciwko firmie FoodCare o zabezpieczenie na czas trwania procesu

- Rozstrzygnięte: decyzja prawomocna na korzyść Dariusza Michalczewskiego

3. Sąd Okręgowy w Gdańsku:
Na wniosek firmy FoodCare przeciwko firmie Maspex o zabezpieczenie na czas trwania procesu

- Wycofanie przez FoodCare pozwu przeciwko firmie Maspex

Niestety kolejne rozprawy sądowe są odraczane z powodu zabiegów prawnych stosowanych przez firmę FoodCare.
  1. Sąd Okręgowy w Gdańsku - rozprawa odroczona z powodu odwołania pełnomocników firmy FoodCare (w dn. 20 maja 2011 r.)
  2. Sąd Okręgowy w Gdańsku - rozprawa odroczona z powodu odwołania Zarządu FoodCare
    (w dn. 21 czerwca 2011 r.)
  3. Urząd Patentowy w Warszawie - sprawa odroczona z powodu zgłoszenia przez FoodCare do Prokuratury Okręgowej w Krakowie podejrzenia o narażenie przez Dariusza Michalczewskiego spółki FoodCare na straty.


Informacje dodatkowe:


Na podstawie podpisanej na początku listopada 2010 r. umowy z Fundacją "Równe Szanse" firma Maspex posiada wyłączną licencję na możliwość korzystania z oznaczenia Tiger i wykorzystywania wizerunku Dariusza "Tigera" Michalczewskiego w promocji produktów spożywczych. Spółki z Grupy Maspex odpowiedzialne są za zapewnienie produkcji, dystrybucji i promocji produktu. Firma ponadto jest zobowiązana do przekazywania opłaty z tytułu udzielonej licencji. Przed nawiązaniem współpracy z wadowicką spółką, Fundacja „Równe Szanse” rozwiązała w trybie natychmiastowym umowę
z poprzednim licencjobiorcą firmą FoodCare, w wyniku czego wygasły wszelkie uprawnienia spółki FoodCare do korzystania z oznaczenia Tiger oraz dóbr osobistych i majątkowych Dariusza Michalczewskiego. Powodem rozwiązania zawartej na 50 lat umowy było niewywiązywanie się
z postanowień umowy przez FoodCare, a w szczególności zaprzestanie płacenia Fundacji należnego wynagrodzenia z tytułu licencji na używanie oznaczenia Tiger.

/Agencja PR, Partner of Promotion

Źródło: Informacja prasowa

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
WIG -2,37% 53 781,02
2020-02-25 17:15:02
WIG20 -2,76% 1 945,71
2020-02-25 17:15:00
WIG30 -2,78% 2 252,04
2020-02-25 17:15:01
MWIG40 -1,87% 3 834,80
2020-02-25 17:15:01
DAX -1,88% 12 790,49
2020-02-25 17:37:00
NASDAQ -2,77% 8 965,61
2020-02-25 22:03:00
SP500 -3,03% 3 128,21
2020-02-25 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.