Pierwsza praca po studiach. Stawki od 4000 brutto dla wybranych

Absolwent po studiach może zarobić już 5700 zł brutto. O ile będzie programował i mieszkał w Warszawie. Jednak, jak wynika z raportu Pracuj.pl, nie tylko programiści mogą liczyć na dość wysokie stawki.

Najmniej w marketingu i w zasobach ludzkich – najwięcej w rozwoju oprogramowania. Według szacunków Pracuj.pl absolwenci–specjaliści w ciągu dwóch pierwszych lat kariery zaczynają zarabiać od poziomu 4 tys. złotych brutto w trzech regionach o największym zapotrzebowaniu na dane profesje – dolnośląskim, mazowieckim i małopolskim.

Tu zarobki po studiach są najwyższe

W raporcie dotyczącym pracy specjalistów widać, że najwyższymi płacami brutto cieszy się w trzech analizowanych regionach rozwój oprogramowania. Płace tam nie spadają poniżej 5000 zł brutto i nie różnią się znacząco. Rozbieżności natomiast widać w specjalizacji badania i rozwój (R&D), marketingu i bankowości – najlepiej płatnych zawodów w obrębie tych grup należy szukać w województwie mazowieckim.

(Pracuj.pl)

– Napływ młodych talentów do firm jest jednym z najważniejszych wyzwań pracodawców. Jak przewidują eksperci PwC, w ciągu kilku lat na naszym rynku pracy może zabraknąć 1,5 miliona osób, by zaspokoić potrzeby kadrowe przedsiębiorstw. Niedobór kadr z jednej strony, a luka kompetencyjna z drugiej – to dwa zjawiska napędzające poszukiwania talentów. Mają one także zauważalny wpływ na politykę płacową w branżach z wyraźnym deficytem kadr w tych trzech regionach mówi Rafał Nachyna, Dyrektor Zarządzający Pracuj.pl.

Gdzie płace rosną najszybciej?

Pracuj.pl sprawdził również, jak wygląda różnica w regionach między pensją początkową, a pensją osoby z ponad dwuletnim doświadczeniem. Najwyższy wzrost wynagrodzenia ponownie został zauważony w przypadku rozwoju oprogramowania. Płace mogą wzrosnąć od 68 proc. w województwie dolnośląskim do 82 proc. w województwie mazowieckim.

(Pracuj.pl)

O połowę więcej zarabiają również doświadczeni specjaliści w kategoriach internet/e-commerce – więcej o 61 proc. w województwie mazowieckim czy marketingowcy – również niemal połowę więcej od pensji „na start”.

Źródło:
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 caesar_m

Polecam studia "geografia" a w CV zainteresowania "podróże" . Z takim kwalifikacjami i wykształceniem można dostać np dyrektora do spraw promocji w Urzędzie Miasta . Przynajmniej pani Joanna Skrzydlewska (później europosłanka) takie stanowisko po studiach otrzymała. Zapewne nie miało to nic wspólnego z faktem ze jej tatuś jest właścicielem największej firmy pogrzebowej w Łodzi , współwłaścielem klubów sportowych oraz bliskim znajomym ówczesnego Prezydenta Łodzi i pupilem Biskupa ...A fakt że przy okazji był pomysłodawcą i płatnikiem łapówek w aferze "handlarzy skór" (mordowanie pacjentów pogotowia przy użyciu pavulonu dla uzyskania łapówki z firm pogrzebowych za przekazanie zmarłego - i zysków z pochówku w ręce firmy) jakoś córce nie zaszkodziło - nie ważne z czego jest znane nazwisko, ważne że znane .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 jangcy

Niezmiennie fascynuje mnie wysoka pozycja absolwentów marketingu na liście płac.
Każdy kto miał okazje pracować w branży FMCG wie że początki w marketingu (po studiach) to praca nudniejsza niż na poczcie i wymagająca jeszcze mniej inteligencji niz sprzedając znaczki w okienku.

! Odpowiedz
0 12 maryjanek

stara maksyma się wciąż sprawdza: NIE MATURA LECZ CHĘĆ SZCZERA ZROBI Z CIEBIE OFICERA

! Odpowiedz
49 73 ajwaj

Nie chcialbym, zeby któs byl smutny,
ale na "zachodzie" 1 000 € na reke, to placa osoby bez kwalifikacji i tylko w niepelnym wymiarze

! Odpowiedz
20 10 ajwaj

choc i to malo za 6 dni w tyg. netto pracy > zaczal sie kolejny dzien gdzie "zólte kamizele" np. we Francji dobija sie jeszcze wiecej niz do tej pory

! Odpowiedz
0 0 zenonn odpowiada ajwaj

A w Moskwie ile?
A poza Moskwą ile, np. w Хасавюрт ?

! Odpowiedz
7 39 carlito1

Brukarz od 3000( nic, nie umie) do 10000zł.... a znam takich co i 12000 netto potrafią wyciągnąć... Akord. Wymagania? Chęci do pracy

! Odpowiedz
4 27 grzegorzkubik

W Polsce jak na całym świecie najlepsze oferty to praca związana z finansami . Szkopuł w tym, że u nas są raczej biura zagranicznych firm. No ale czekamy na rozwój.

! Odpowiedz
4 68 bt5

Cieśle szalunkowi 6000-8000 zł brutto, murarze 5000-10000 brutto, Warszawa i większe miasta. Tylko że nie ma takich szkół co kształcą w tych zawodach. A próby reaktywacji szkół tego typu kończą się zgłoszeniami kilku osób co chcą się uczyć na fotografów.

! Odpowiedz
4 14 blind-oln

Ludzie nie chcą pracować fizycznie na rynku zdominowanym przez januszy biznesu? Straszne.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.