Pierwsza polska firma podpisała dwa kontrakty w ramach programu odbudowy Iraku

Pierwsza polska firma - OPTO - podpisała dwa kontrakty w ramach programu odbudowy Iraku. Polacy dostarczą do tego kraju łącza oraz akcesoria telekomunikacyjne. Wartość obu kontraktów to 7 milionów dolarów. Dla porównania cała wymiana handlowa z sąsiadującą z Irakiem Jordanią wynosi obecnie 13 milionów dolarów, a z Kuwejtem - 10 milionów dolarów rocznie.

Jak powiedział IAR wiceprezes OPTO Andrzej Połowniak to nie koniec starań tej firmy o kontrakty w Iraku. Kolejne złożone oferty dotyczą dostawy szaf kablowych, systemów taryfikacji i billingu oraz rozwiązań teletransmisyjnych dla całego Iraku.

Wczoraj, podczas wizyty premiera Leszka Millera w Bagdadzie, irackie władze zaprosiły polskie firmy do udziału w programie budowy dwóch i pół miliona mieszkań. Podobne zaproszenie otrzymaliśmy w ramach programu odbudowy rolnictwa w dorzeczu Tygrysu i Eufratu. Władze irackie wyraziły zainteresowanie zakupem polskich szyn kolejowych, chętnie widziałyby też u siebie nasze firmy ochroniarskie.

Kuwejt i Jordania zabiegają tymczasem o udział Polski w targach poświęconych odbudowie Iraku. Będą one organizowane w styczniu przyszłego roku, jednocześnie w Polsce i w Iraku.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil