REKLAMA

Pierwsza linia lotnicza zgodziła się na odsprzedawanie biletów

Katarzyna Wiązowska2023-11-20 12:20redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-11-20 12:20

Flybondi, argentyńska tania linia lotnicza, to pierwszy przewoźnik na świecie, który umożliwiła swoim pasażerom odsprzedaż biletów. W tym celu przygotował specjalną platformę, opartą na technologii blockchain – podał portal fly4free.pl.

Pierwsza linia lotnicza zgodziła się na odsprzedawanie biletów
Pierwsza linia lotnicza zgodziła się na odsprzedawanie biletów
fot. Ivan Cholakov /

Argentyńska linia lotnicza Flybondi ogłosiła możliwość odsprzedaży biletów. Będzie  to możliwe dzięki platformie Ticket 3.0 stworzonej we współpracy ze startupem technologicznym TravelX. Jak podaje portal fly4free.pl, całość opiera się na tokenie NFT, który jest przechowywany na blockchainie i generowany wraz z oryginalnym biletem. Dzięki temu rozwiązaniu Flybondi może śledzić informacje na temat danego biletu nawet wtedy, gdy pierwotny pasażer sprzeda go innej osobie.

72 godziny na sprzedaż biletu

Obecnie bilet można odsprzedać do 72 godzin przed odlotem. Dzięki temu zarówno Flybondi, jak i TravelX mogą uzyskać opłatę transakcyjną przy okazji każdej zmiany właściciela. Na początku usługa będzie dostępna tylko w przypadku lotów krajowych w Argentynie.

Według Mauricio Sana, dyrektora generalnego Flybondi, takie rozwiązanie zapewnia korzyści zarówno przewoźnikowi, jak i samym pasażerom. Jako przykład podał sytuację, w której linia mogła sprzedać bilet ze znaczną zniżką, ale ostatecznie mogła zarobić na tym więcej, ponieważ popyt na dane loty nagle zaczął rosnąć. Wówczas na odsprzedaży zarobi sam pasażer, który zrezygnował z połączenia i sprzedał bilet innej osobie.

Elastyczność w pakiecie

Według Flybondi, w ciągu ostatniego roku znacząco wzrosła liczba przypadków, w których pasażerowie dokonywali zmian w rezerwacjach. Argentyński przewoźnik twierdzi również, że został pierwszym przewoźnikiem na świecie, który „zapewnia swoim klientom całkowitą elastyczność”.

Źródło:
Katarzyna Wiązowska
Katarzyna Wiązowska
redaktor Bankier.pl

Dziennikarka prasowa i internetowa. Z wykształcenia ekonomistka, PR-owiec i psycholog komunikacji medialnej. Bliskie jej są tematy dotyczące rynku pracy, przedsiębiorczości i kreatywności. Lubi rozmawiać z ludźmi, poznawać ich historie, również biznesowe. Z pasji – kinomanka.

Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (4)

dodaj komentarz
cwiara
A u nas? Bieda Wizzair, który kosztuje więcej niż narodowy przewoźnik, i jeszcze dolicza do ceny biletu opłatę administracyjną - tylko 200 zł za bilet i dziunie latające z miarkami na bramkach.
sterl
A bez "tokena" i " blockchaina" to już nie da się sprzedać biletu?
adam211
A jak go odkupisz mądralo? Polecisz po ten bilet do Argentyny?
Radziłbym troszkę poczytać o technologii blockchain i ją troszkę zrozumieć, zanim się zacznie krytykować.

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki