REKLAMA

Pierwsi Amerykanie mogą zostać zaszczepieni na Covid-19 już 11 grudnia

2020-11-22 18:33
publikacja
2020-11-22 18:33
fot. VP Brothers / Shutterstock

Pierwsi Amerykanie mogą otrzymać szczepionki na koronawirusa już 11 grudnia - poinformował w rozmowie z CNN szef amerykańskiego programu szczepień na Covid-19 dr Moncef Slaoui.

"Naszym planem jest umożliwienie wysyłania szczepionek do ośrodków szczepień w ciągu 24 godzin od ich zatwierdzenia, więc spodziewam się, że (pierwsze osoby mogą być zaszczepione - PAP) kolejnego dnia po zatwierdzeniu, czyli 11 lub 12 grudnia" - powiedział Slaoui.

Dodał, że spodziewa się, że dzieci otrzymają szczepionki w połowie przyszłego roku. Wyjaśnił, że najmłodsze osoby, które dotąd zostały zaszczepione w ramach testów Pfizera, miały 12-14 lat. "Nie wiem, czy FDA zatwierdzi szczepionki do użycia dla tak niskiego wieku. Może zatrzymają się na 18 latach i więcej" - powiedział.

Pfizer wystąpił w piątek do władz USA o zezwolenie na dopuszczenie do użytku w trybie nadzwyczajnym swojej szczepionki przeciw koronawirusowi. Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ma się w tej sprawie spotkać 10 grudnia. (PAP)

kib/ kar/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
masekrut555
Gates jakiś czas temu zapowiedział, że pandemia CoVID-19 może potrwać nawet 3 lata. Jej zakończenie zależy od tego, czy powstanie szczepionka i jak wiele ludzi się zaszczepi. Może to kontrowersyjne, ale miliarder jest pewien, że wszyscy ci, którzy się nie zaszczepią, nie będą mogli liczyć na powrót do normalnego Gates jakiś czas temu zapowiedział, że pandemia CoVID-19 może potrwać nawet 3 lata. Jej zakończenie zależy od tego, czy powstanie szczepionka i jak wiele ludzi się zaszczepi. Może to kontrowersyjne, ale miliarder jest pewien, że wszyscy ci, którzy się nie zaszczepią, nie będą mogli liczyć na powrót do normalnego życia społecznego i będą mieli zakaz podróżowania po świecie. Całkiem możliwe, że takie osoby będą nawet prześladowane, nie tylko ze strony ich pracodawców i właścicieli obiektów usługowych, ale również ludzi zaszczepionych.
Według niego, każde pokolenie będzie miało swoją pandemię, ponieważ będą się one pojawiały regularnie co 20 lat.

źródło: https://www.geekweek.pl/news/2020-11-19/bill-gates-przewiduje-jak-bedzie-wygladal-swiat-po-pandemii-covid-19/

kto chciał się dowiedzieć to już dawno się wszystkiego dowiedział, pozdrawiam Cię niewolniku systemowy
ravauw
to jest wiecej niz pewne, ze osoby nie odporne na Covid beda mialy o wiele gorzej w zyciu zawodowym, ograniczone poruszanie sie po swiecie czy Polsce, mniejszy kontakt z kontrahentami itd... Wprowadza ksiazeczki szczepien (cos jak zolta ksiazeczka)- to jest pewne
jaceku
Gdzie wam zniknął artykuł że już wyprodukowano 20 mln dawek szczepionki?
Szczepionka zanim przetestowania już była skuteczna i bezpieczna. Toż to jakiś cud. Pierwszy zap....lam się zaszczepić.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki