Pieniądze z fotoradarów pójdą na poprawę bezpieczeństwa na drogach

Pieniądze z fotoradarów trafią do Krajowego Funduszu Drogowego i pójdą na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Parlament powoli kończy prace nad nowelizacją trzech ustaw drogowych. Dziś Senat odrzucił poprawkę PiS zmierzającą do utworzenia specjalnego funduszu, na który wpływałyby środki z mandatów.

Teraz nie będzie pewności, że pieniądze z fotoradarów rzeczywiście pójdą na poprawę bezpieczeństwa, a nie zasilą w sposób pośredni budżetu - uważa senator Wiesław Dobkowski z PiS.

Obaw PiS-u nie podziela senator Andrzej Owczarek z PO. Informacyjnej Agencji Radiowej powiedział, że wydawanie tych pieniędzy będzie się odbywać pod ścisłą kontrola parlamentu.

Ustawa zakłada, że środki z mandatów nałożonych przez Inspekcję Transportu Drogowego będą przekazywane na rachunek Krajowego Funduszu Drogowego z przeznaczeniem na finansowanie zadań inwestycyjnych związanych z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych oraz na budowę lub przebudowę dróg tej kategorii. Senat wprowadził do niej jedną poprawkę o charakterze legislacyjnym. Ustawa wraca do Sejmu..

IAR/D.Zaczek/jj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil