REKLAMA
WAŻNE

Pieniądze z fotoradarów pójdą na poprawę bezpieczeństwa na drogach

2013-10-29 22:38
publikacja
2013-10-29 22:38

Pieniądze z fotoradarów trafią do Krajowego Funduszu Drogowego i pójdą na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Parlament powoli kończy prace nad nowelizacją trzech ustaw drogowych. Dziś Senat odrzucił poprawkę PiS zmierzającą do utworzenia specjalnego funduszu, na który wpływałyby środki z mandatów.

Teraz nie będzie pewności, że pieniądze z fotoradarów rzeczywiście pójdą na poprawę bezpieczeństwa, a nie zasilą w sposób pośredni budżetu - uważa senator Wiesław Dobkowski z PiS.

Obaw PiS-u nie podziela senator Andrzej Owczarek z PO. Informacyjnej Agencji Radiowej powiedział, że wydawanie tych pieniędzy będzie się odbywać pod ścisłą kontrola parlamentu.

Ustawa zakłada, że środki z mandatów nałożonych przez Inspekcję Transportu Drogowego będą przekazywane na rachunek Krajowego Funduszu Drogowego z przeznaczeniem na finansowanie zadań inwestycyjnych związanych z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych oraz na budowę lub przebudowę dróg tej kategorii. Senat wprowadził do niej jedną poprawkę o charakterze legislacyjnym. Ustawa wraca do Sejmu..

IAR/D.Zaczek/jj

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki