REKLAMA

Pieniądze na remizy dla gmin z najwyższą frekwencją w wyborach. Znamy wyniki

2023-11-22 14:35
publikacja
2023-11-22 14:35

314 gmin w całej Polsce z najwyższą frekwencją w październikowych wyborach parlamentarnych zostało wyróżnionych w akcji "Bitwa o remizy" - poinformował w środę rzecznik PSP bryg. Karol Kierzkowski. Dodał, że trzy z nich osiągnęły rekordowe wyniki.

Pieniądze na remizy dla gmin z najwyższą frekwencją w wyborach. Znamy wyniki
Pieniądze na remizy dla gmin z najwyższą frekwencją w wyborach. Znamy wyniki
fot. Michał Kość / / FORUM

Jak przekazał Kierzkowski, ponad 90 proc. wyniosła frekwencja w gminie Klwów w powiecie przysuskim (Mazowieckie), blisko 89 proc. w gminie Michałowice w powiecie pruszkowskim (Mazowieckie), a prawie 88 proc. w gminie Suchy Las w powiecie poznańskim (Wielkopolskie).

Rzecznik PSP przypomniał, że profrekwencyjna inicjatywa "Bitwa o remizy" jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ramach akcji w każdym powiecie, z wyłączeniem miast na prawach powiatu, w gminie do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją – uzyskaną w wyborach do Sejmu i Senatu RP – jednostki OSP otrzymają do 1 mln zł dotacji na termomodernizację, remont lub wyposażenie remiz.

"Do wyznaczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie, w każdej gminie zostanie powołany zespół złożony z przedstawicieli gminy, jednostek OSP, PSP oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zespół zakończy swoją pracę najpóźniej do 31 grudnia br." - poinformowała Komenda Głowna PSP.

Jak dodano, dotacje dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych będą realizowane w 2024 roku, zgodnie z procedurami określonymi przez Ministra Klimatu i Środowiska, w ramach właściwego programu priorytetowego NFOŚiG oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji reprezentowanego przez Komendanta Głównego PSP.

Lista gmin z najwyższą frekwencją w październikowych wyborach parlamentarnych została opublikowana na stronie https://www.gov.pl/web/kgpsp/wykaz-zwycieskich-gmin-w-akcji-bitwa-o-remizy . (PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sterl
Co za durne rywalizacje , to już nieważne kto ma a kto nie ma czym gasić pożarów tylko frekwencja na wyborach decyduje kogo nie spalą?

Powiązane: Wybory parlamentarne 2023

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki