REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Pięcioletni zakaz wjazdu do Izraela dla turystów ze sfałszowanym certyfikatem COVID

2021-10-29 09:31
publikacja
2021-10-29 09:31
Pięcioletni zakaz wjazdu do Izraela dla turystów ze sfałszowanym certyfikatem COVID
Pięcioletni zakaz wjazdu do Izraela dla turystów ze sfałszowanym certyfikatem COVID
fot. adriaticfoto / / Shutterstock

Zagranicznym podróżnym przybywającym do Izraela ze sfałszowanym certyfikatem Covid grozić będzie odmowa wjazdu do tego kraju przez pięć kolejnych lat - poinformowała w piątek izraelska gazeta "Jerusalem Post", powołując się na tamtejsze ministerstwo zdrowia.

Podobna kara przewidziana jest dla tych, którzy odmówią po przylocie, w przypadku otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na Covid, poddania się w wyznaczonym miejscu kwarantannie (w tzw. hotelu koronawirusowym) - podaje gazeta. Taka kara grozić będzie także tym, którzy przed upływem wyznaczonego czasu tę kwarantannę złamią.

Trzy lata pozbawienia możliwości odwiedzin Izraela przewidziano dla osób, które przybędą do tego kraju, będąc na kwarantannie, nawet w przypadku, gdy wynik testu PCR (na Covid-19) będzie negatywny - dodano.

Ministerstwo zdrowia Izraela zapowiedziało w czwartek także, że w przypadku ozdrowieńców Covid-19, do kraju wpuszczane będą jedynie osoby posiadające oficjalny dokument zaświadczający, że dana osoba przeszła chorobę w ostatnich sześciu miesiącach.

Oznacza to, zauważa "JT", że jedynie turyści z 45 państw honorujących Unijny Certyfikat Covid (oficjalne zaświadczenie Unii Europejskiej - PAP), będą mogli udowodnić, że przeszli chorobę.

Izraelski resort zdrowia zapowiedział również, że w przypadku podróżnych przybywających do kraju od 1 listopada uznawane będą jedynie te szczepionki przeciw koronawirusowi, które zatwierdziła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Chodzi o preparaty: Moderna, Pfizer, Johnson & Johnson, AstraZeneca, Covishield, Sinopharm i Sinovac. Podróżni zaszczepieni szczepionką Sputnik V, będą mogli odwiedzić Izrael dopiero od 15 listopada.

Turyści będą musieli korzystać z portu lotniczego Ben Guriona w Tel Awiwie. Wszyscy nie spełniający powyższych kryteriów będą zatrzymywani na lotnisku i odsyłani z powrotem - przekazał tamtejszy resort zdrowia. (PAP)

ska/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki