REKLAMA

Piechowiak: W inwestycjach to będzie rekordowy rok

2021-11-25 07:15
publikacja
2021-11-25 07:15
Piechowiak: W inwestycjach to będzie rekordowy rok
Piechowiak: W inwestycjach to będzie rekordowy rok
/ GDDKiA

Nie widać, by kryzys na wschodniej granicy miał przełożenie na inwestycje w Polsce - powiedział w czwartek wiceminister rozwoju i technologii, pełnomocnik rządu ds. inwestycji zagranicznych Grzegorz Piechowiak w "Dzienniku Gazecie Prawnej".


Na pytanie "DGP" o tegoroczne inwestycje zagraniczne w porównaniu do niezłego roku 2020, wiceminister rozwoju wskazał, że od początku 2021 r. do końca października wydano już 402 decyzje o wsparciu inwestycji. To o 56 proc. więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku. Wartość tych inwestycji to 17,3 mld zł – to wzrost o 14 proc. w stosunku do wyniku za cały 2020 r. - podał.

Jak ocenił, "ten rok będzie rekordowy". Dodał, że atutem Polski jest położenie geograficzne.

Piechowiak pytany, czy kryzys na granicy nie jest w tej chwili kłopotem, wskazał, że z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej mierzymy się od dwóch-trzech miesięcy, a w przypadku inwestycji mówimy o okresie od 2018 r. i one na razie nie wyhamowały.

Na pytanie, czy spór o praworządność z Brukselą, podważanie orzeczeń jednych sędziów przez drugich, nie będzie powodowało na dłuższą metę wahań ze strony inwestorów i czy nie będą się bali braku pewności prawnej obrotu? Liczą się fakty, wiceminister rozwoju odpowiedział, że inwestorów przybywa. "Najwięcej mamy ich z Niemiec i USA. Polska jest atrakcyjnym miejscem do inwestowania" - powiedział w "DGP".

Dodał, że jest paru przedsiębiorców, z którymi rozmawiamy na bardzo wysokich szczeblach. "Będąc w Korei Płd., spotkaliśmy się z przedstawicielami LG i SK Nexilis, ale też z innymi firmami zainteresowanymi inwestowaniem w Polsce" - zaznaczył w rozmowie z dziennikiem.

(PAP)

lgs/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (17)

dodaj komentarz
vitoldinio
Co to znaczy "Rząd się chwali" ?, to jest poziom jakiejś szkółki. Oczywiście znam intencje autorów, chodzi o to aby podważyć już na wstępie wiarygodność danych podawanych przez rząd. To pokażcie fakty, zamiast opierać się na podprogowej manipulacji i emocjach.
jpelerj
Nie ma co podważać. Jaki jest koń, każdy widzi. Nie wysilaj się, z realiami nie wygrasz.
vitoldinio odpowiada jpelerj
A co to jest koń? Na portalu o koniach pisali, że ostatni zginął rozjechany przez traktor w latach 50-tych.
godojoshi
Niech powiedzą ile inwestycji idzie z prywatnych firm? Państwo to sobie może ;) Jak już nie będzie co, to piramidy będą budować i też powiedzą, że inwestycje idą pełną parą. Pomijam, że mamy na rynku budowlanym super drożyznę i brak rąk do pracy, więc dalsze pompowanie pieniędzy w inwestycje spowoduje tylko wzrost Niech powiedzą ile inwestycji idzie z prywatnych firm? Państwo to sobie może ;) Jak już nie będzie co, to piramidy będą budować i też powiedzą, że inwestycje idą pełną parą. Pomijam, że mamy na rynku budowlanym super drożyznę i brak rąk do pracy, więc dalsze pompowanie pieniędzy w inwestycje spowoduje tylko wzrost inflacji, a nie zbuduje się więcej niż się zbuduje (tzn ile fizycznie można)
jpelerj
Rekordowy w stosunku do tych nędznych ochłapów w pandemicznym 2020? I wliczając w to wielkie budowy socjalizmu, typu megalotnisko i kolej do nikąd? Chwalenie sie przed suwerenem, żałosne dosyć.
jpelerj
I pewnie dlatego, że Polska jest tak atrakcyjne do inwestowania, Opel właśnie wygasza produkcje w Gliwicach.
--__hubert__---__--__--__--__- odpowiada jpelerj
W Oplu to decyzja polityczna względem elektoratu w kraju skąd pochodzi właściciel.
jpelerj odpowiada --__hubert__---__--__--__--__-
Może lód w majtki, jak radzi ekspert rządu? Ty serio sądzisz, że teraz w Niemczech PO WYBORACH rząd (jeszcze nieukonstytuowany) wpływa na decyzje koncernu? Opel to nie jest Orlen, tam państwo nie naznacza prezesa. Halo, tu Ziemia!
darius19
gospodarka na sterydach. Sie dodrukuje - to i na inwestycja jest. Rachunek kelner przyniesie po skonsumowaniu...
niedziela16
Niestety na "Bankierze" już rozumnych komentatorów jak na lekarstwo. Banda tych samych rzezimieszków emocjonalnych o mózgach ameby okupuje ten portal okraszając łajnem paszkwile na rząd, stworzone przez me..dy mieniące się być dziennikarzami. Dno, które muszę czytać, bo z reszty portali nawet krztyny rzetelnej Niestety na "Bankierze" już rozumnych komentatorów jak na lekarstwo. Banda tych samych rzezimieszków emocjonalnych o mózgach ameby okupuje ten portal okraszając łajnem paszkwile na rząd, stworzone przez me..dy mieniące się być dziennikarzami. Dno, które muszę czytać, bo z reszty portali nawet krztyny rzetelnej informacji nie uświadczę. Co za upadek.

Powiązane: Inwestycje w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki