Pięć lat więzienia za oszustwo metodą "na wnuczkę"

2019-07-19 13:29
publikacja
2019-07-19 13:29
YAY Foto

Na karę pięciu lat bezwzględnego więzienia skazał Sąd Rejonowy w Złotoryi kobietę oskarżoną o oszustwo metodą "na wnuczkę". Poszkodowane w tej sprawie dwie starsze osoby miały stracić łącznie ponad 120 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny.

O wyroku złotoryjskiego sądu poinformowała w piątek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowe w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn.

Prokuratura oskarżyła Tyfanę K. o to, że oszukała dwie starsze osoby. Podawała się za wnuczkę, która potrąciła pieszego na przejściu dla pieszych. Następnie tłumaczyła pokrzywdzonym, że potrzebuje pieniędzy na wpłacenie kaucji.

W Jeleniej Górze w ten sposób wyłudziła od starszego mężczyzny niemal 20 tys. zł i wyroby ze złota o wartości blisko 4 tys. zł. Kilka tygodniu później, w czerwcu 2018 r., wyłudziła od starszej kobiety mieszkającej w okolicach Złotoryi 100 tys. zł.

Sąd uznał Tyfanę K. winną obu czynów i wymierzył jej karę pięciu lat bezwzględnego więzienia. "Ponadto zasądził od niej tytułem częściowego naprawienia szkody wyrządzonej przestępstwem na rzecz jednego pokrzywdzonego kwotę ponad 16 tys. zł, a na rzecz drugiej osoby pokrzywdzonej kwotę 50 tys. zł oraz orzekł środek karny w postaci podania wyroku do publicznej wiadomości" - przekazała prokurator Tkaczyszny.

Prok. Tkaczyszyn poinformowała, że prokuratura złoży apelację od wyroku. Śledczy domagali się kary 10 lat więzienia oraz orzeczenia obowiązku naprawienia w całości szkody na rzecz pokrzywdzonych.

Jak podaje prokuratura – kobieta była już wcześniej karana za podobne oszustwa.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ aj/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki