REKLAMA

PiS zmieni strukturę. Partia wybierze nowych 94 pełnomocników okręgowych

2022-05-20 16:50, akt.2022-05-20 18:27
publikacja
2022-05-20 16:50
aktualizacja
2022-05-20 18:27
PiS zmieni strukturę. Partia wybierze nowych 94 pełnomocników okręgowych
PiS zmieni strukturę. Partia wybierze nowych 94 pełnomocników okręgowych
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Prezes PiS do 15 czerwca powoła 94 nowych pełnomocników okręgowych partii, nie będą mogły to być osoby pełniące funkcje ministerialne, wiceministerialne oraz członkowie prezydium Sejmu i Senatu - poinformował w piątek sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

W piątek zebrał się Komitet Polityczny PiS, który zatwierdził zaproponowane przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego zmiany w strukturze ugrupowania. Główne założenia zmian, to nowy podział struktury i wprowadzenie zakazu łączenia funkcji partyjnych z ministerialnymi dla szefów tych okręgów.

Sobolewski po zakończeniu posiedzenia powiedział dziennikarzom, że Komitet Polityczny przychylił się do wniosku prezesa. "Do 15 czerwca będą powoływani nowi pełnomocnicy okręgowi, którzy swoje urzędowanie rozpoczną z dniem 1 lipca" - poinformował. Wyjaśnił, że będą to 94 okręgi dostosowane swoim zakresem terytorialnym do okręgów senackich. "Ich zadaniem będzie przygotowanie nowych struktur do zjazdów okręgowych, gdzie będą wybierane nowe zarządy okręgowe" - poinformował. Zaznaczył, że zjazdy okręgowe odbędą się w dalszej perspektywie.

Sobolewski zastrzegł też, że pełnomocnicy okręgowi nie będą mogli pełnić funkcji ministerialnych, wiceministerialnych oraz być członkami prezydium Sejmu czy Senatu. Zaznaczył, że na poziomie obecnych 41 okręgów jest 12 osób, które łączą funkcję centralne i w okręgach.

Dopytywany, kto będzie wybierał nowych pełnomocników, odparł: "w PiS mamy ten przywilej i zaszczyt, że ostateczne słowo, decydujące należy zawsze do prezesa PiS". "Pan prezes będzie powoływał pełnomocników okręgowych" - dodał.

"Ani nikt nie zrezygnuje, ani nikt nie wybiera (...) pan prezes zdecyduje o powołaniu nowych 94 pełnomocników okręgowych do 15 czerwca" - podkreślił.

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel pytany, czy zakaz łączenia funkcji partyjnych z ministerialnymi ma dotyczyć wyłącznie pełnomocników czy też szefów okręgów odparł, że docelowo ma dotyczyć prezesów zarządów, pełnomocnik "jest formą przejściową".

Fogiel wyjaśnił też, dlaczego powołanych zostanie 94 pełnomocników, a nie 100. Jak mówił, jest to podyktowane przyczynami "czysto organizacyjno-racjonalnych". "Jeśli w Warszawie jako mieście mamy cztery okręgi senackie, to jest to zupełnie pozbawione sensu tworzyć cztery struktury regionalne PiS. Jest jeszcze kilka takich miast, stad nie 100 a 94" - mówił.

Sobolewski dodał też, że w tej chwili nie zachodzą żadne przesłanki, by przeprowadzać jakiekolwiek przedterminowe wybory.

"W tej chwili jeszcze raz powtórzę, że nie zachodzą żadne przesłanki do tego, aby były jakiekolwiek przedterminowe wybory. Wybory parlamentarne zakładamy, że odbędą się w konstytucyjnym terminie na jesieni przyszłego roku" - podkreślił.

Z kolei Fogiel pytany o prace nad zmianami w ordynacji wyborczej zaznaczył, że "żadnych decyzji co do zmiany ordynacji nie ma". "Oczywiście takie analizy trwają nie tylko w naszej partii. Jestem przekonany, że trwają również w partiach opozycyjnych, trwają na katedrach politologicznych rozmaitych uczelni. O tym warto rozmawiać, bo procedura wyborcza powinna za każdym razem być konstruowana w ten sposób, aby w jak najlepszy sposób odzwierciedlać wolę obywateli i przekładać ją na konkretny układ demokracji parlamentarnej" - powiedział wicerzecznik PiS. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Karol Kostrzewa

rbk/ kos/ ann/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (5)

dodaj komentarz
powiemwamcomysle
A jednak zanosi sie ze ordynacje beda zmieniac pod siebie. Coby zabezpieczyc wybory w przyszlym roku. Pierwsze jaskolki wylecialy.
jacek-19
"Sobolewski po zakończeniu posiedzenia powiedział dziennikarzom, że Komitet Polityczny przychylił się do wniosku prezesa." - mieli inne wyjscie ? ? ?
boris-vodka
Wymiana jednych gęb na inne przed wyborami.....Idzie nowe aby było po staremu...hehehehh

Bajki dla ciemnego ludu smoleńskiego co do dzisiaj wierzy w sztuczną mgłę helową,bombę termobaryczną, zdalne sterowanie samolotem takie że w trakcie lotu był poniżej poziomu pasa lotniska lecąc nad jarem na radiowysokościomierzu radarowym
Wymiana jednych gęb na inne przed wyborami.....Idzie nowe aby było po staremu...hehehehh

Bajki dla ciemnego ludu smoleńskiego co do dzisiaj wierzy w sztuczną mgłę helową,bombę termobaryczną, zdalne sterowanie samolotem takie że w trakcie lotu był poniżej poziomu pasa lotniska lecąc nad jarem na radiowysokościomierzu radarowym zamiast barycznym aby ocenić względną wysokość wobec pasa lotniska,,,oczywiście bomba termobaryczna uruchomiła alarm Terrain ahead,pull up...dziwne że to się nagrało bo przy eksplozji mikrofony w kokpicie powinny zostać uszkodzone wzrostem ciśnienia akustycznego.Oczywiście po wybuchu samolot wpadł na brzozę aby urwać skrzydło...Chociaż każde dziecko wie że aby brzoza się złamała i skrzydło urwało jednocześnie to powinny mieć identyczną wytrzymałość materiałową a to w praktyce nieosiągalne bo albo brzoza sią złamie i skrzydło zostanie albo odwrotnie tak jak w łańcuchu urwaniu ulega najsłabsze ogniwo ....Czy ktoś widział łancuch urwany w kilku miejscach jednocześnie? Ci którym urwał się pasek rozrządu pewnie "widzieli"...hehehhe
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
olmert
Ciekawe jaki fryzjer strzyże tego paranoika? Porażka!

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki