REKLAMA

PiS składa autopoprawkę budżetową dot. zerowego VAT na żywność

2023-11-24 12:37
publikacja
2023-11-24 12:37

Zerowy VAT na żywność, prosta autopoprawka budżetowa – posłowie Prawa i Sprawiedliwości już taką poprawkę w postaci ustawy składają – poinformował w piątek premier Mateusz Morawiecki.

PiS składa autopoprawkę budżetową dot. zerowego VAT na żywność
PiS składa autopoprawkę budżetową dot. zerowego VAT na żywność
fot. Bartosz Frydrych / / FORUM

Projekt budżetu (...) przedstawiliśmy do końca września. Poprzez poszczególne autopoprawki realizujemy, również nasze zapowiedzi, ale także zapowiedzi innych" – powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

"W najbliższych dwóch tygodniach ten rząd, który zostanie prawdopodobnie zaprzysiężony w poniedziałek przez Pana Prezydenta, będzie prezentował kolejne ustawy z dekalogu polskich spraw" – przekazał Morawiecki.

Zaznaczył, że ustawy te mogą mieć wpływ na budżet i dlatego będą do nich załączone również elementy autopoprawki do budżetu. "Po raz trzeci zerowy VAT na żywność, prosta autopoprawka budżetowa – posłowie Prawa i Sprawiedliwości już taką poprawkę w postaci ustawy składają" – dodał.

Priorytety nowego rządu. Tym trzeba się zająć najpierw

Nowy rząd, który powstanie niebawem, będzie miał na początek do załatwienia listę priorytetowych spraw. Na stole czeka nie tylko KPO, ale i budżet, kwestia cen energii czy wakacje kredytowe.

ra/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (5)

dodaj komentarz
xqwztsa
Jak pisali ustawę budżetową, to o tym zapomnieli. Biedne żuczki! Ja nie wiem po co nam ten zerowy VAT. Przecież w Polsce PiS to jest taki dobrobyt, że i 80% to jak splunąć!
bha
,, Dobrodziejstwo? '' Szczególnie w obecnej przedłużającej się nirstety drożyżnie szczególnie mocnej i dojnej cenowo nadal sekretnie wysokiej, najwyższej inflacji detalicznej. Niby dobrodziejstwo.
krokus12
Co teraz za pięć dwunasta im się przypomniało ? jak niedawno pisali budżet to zapomnieli ?
szprotkafinansjery
Ciekawe, ska wezmą na to pieniądze? VAT na nieruchy podniosą?
tomkooo
a co pisowcow to obchodzi, to nie oni beda sie musieli o to martwic - trwa podkladanie jak najwiekszej ilosci swin nowemu rzadowi - tak o Polske dbaja pisowcy, z dudusiem na czele

Powiązane: Budżet 2024

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki