PiS sięga po młodych

Nowe propozycje i konsultacje przez najbliższe tygodnie. PiS chce zawalczyć jesienią o najmłodsze pokolenie pomysłami, które mają ułatwić życie - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita".

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Jak czytamy, ogłoszony we wtorek program zerowego PIT dla młodych ludzi jest pierwszą z całego szeregu propozycji, które partia rządząca ma zaprezentować młodym obywatelom przed jesiennymi wyborami. Z informacji "Rz" wynika, że zarówno podczas konwencji programowej w Katowicach na początku lipca, jak i jesienią PiS ma dużo uwagi poświęcić młodym wyborcom.

"W trakcie wakacji odbędzie się program konsultacji propozycji PiS na jesień. Wspomniał o tym już premier Mateusz Morawiecki w trakcie swojego wtorkowego wystąpienia przy okazji omówienia programu zerowego PIT. PiS chce mieć szerokie poparcie dla swoich propozycji, stąd program konsultacji społecznych. Młodzi to jedna z grup wyborców, które zostały przez PiS uznane za priorytetowe już przy konstruowaniu +piątki Kaczyńskiego+" - pisze dziennik.

Jak się dowiedziała "Rz", będą to propozycje mające ułatwić życie młodym ludziom, zarówno pracującym, jak i studentom. Propozycje nie mają się wiązać z dużymi kosztami dla budżetu państwa. Drugą sprawą mają być zmiany długoterminowe, jak cyfryzacja i jej dostosowanie do potrzeb nowych pokoleń.

"Politycy obozu rządzącego deklarują, że poświęcali dużo uwagi młodym ludziom w trakcie badań elektoratu. - Mamy zbadane ich oczekiwania społeczne. Są cztery nowe roczniki, które weszły na arenę polityczną. Trzeba zahamować ich wyjazdy z Polski - mówił w środowym programie #RZECZoPRAWIE prof. Waldemar Paruch, szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych" - informuje gazeta.(PAP)

kub/ wus/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 0 pluto85md

Moze kogos do wyborow przyciagna. Problem w tym, ze PiS potrafi konsulowac z ludzmi tylko populistyczne programy. 500+ bylo konsultowane od stycznia do konca marca 2019. Ale z konsultacji nic nie wyniklo, bowiem ustawa zostala przyjeta dokladnie taka sama jak wniesiony projekt. Podobnie z konsultacjami dotyczacymi przywrocenia wieku emerytalnego i teraz 500+ na pierwsze dziecko. Ale gdy ustawa jest powazniejsza i siega w podstawowe prawa, to konsultacji nie ma, nie wazne opinie srodowisk ktorych zmiany dotycza. I to jest problem. Ja mialem okazje brac udzial w konsultacjach za poprzedniej wladzy. I to zarowno w mojej branzy, jak i w sprawach spolecznych. W formie bezposredniej, jak i listownej. Odpowiedzi byly konkretne, spersonalizowane. W tej kadencji bralem udzial w jednych konsultacjach, choc chcialem w wiekszej ilosci, to ich poprostu nie bylo. W kazdym razie, po listownych konsultacjach nie dostalem wypowiedzi na watpliwosci ktore poruszylem, a jedynie podziekowanie za udzial w konsultacjach. Po czym projekt klepniety, ze byl w konsultacjach, a poprawiono chyba ze dwie literowki i to wszystko.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 16 --__hubert__---__--__--__--__-

Prawda jest taka że PIS i PO potrafią rządzić tylko max przez dwie kadencje , brak pomysłu na Polskę , ludzie w polityce to pajace z których większość nigdy nie prowadziła firmy i tacy ludzie nie będą w stanie gospodarczo pchać Polski do przodu , a bez kasy nic nie zrobią , co najwyżej naobiecują :)

! Odpowiedz
5 6 zenonn

Przyzwoici ludzie do polityki nie idą. Żaden oligarcha nie został w Polsce premierem, prezydentem. Bogaci pociagają za sznurki marionetek.

! Odpowiedz
1 6 --__hubert__---__--__--__--__- odpowiada zenonn

W Polsce bogaci unikają kontaktu z politykami ( i słusznie ) , to może oznaczać dla nich problemy . Ci którzy bawili się w politykę narazili się i teraz siedzą cicho.
W Polsce nie ma oligarchów to określenie jest adekwatne bardziej na wschód.

! Odpowiedz
4 50 loosac

Pis buduje sobie elitę polityczną. A łoś pozycja śpi. Jak kto spyta, dlaczego w tym kraju ciągle rządzi PIS to odeślijcie ich do miernot z opozycji, to ich wina.

Po prostu niewyobrażalnie ciężko przegrać z patałachami.

! Odpowiedz
36 26 histeryk

500 plus, emerytura plus i dobra koniunktura. Nic innego się nie liczy. A mimo to opozycja zdobyła w wyborach do PE aż 39% głosów. Moim zdaniem opozycja powinna cieszyć się z tego wyniku i go bronić. Czas działa na niekorzyść rządzących.

! Odpowiedz
30 43 dwam

dlaczego zerowy PIT jest do 26 roku a nie np. do 30 roku lub 40 roku życia ?

! Odpowiedz
1 0 zenonka

bo PiS chce podebrać tych wyborców < 26 roku życia Konfederacji.

! Odpowiedz
56 32 samsonn

po nich nie bedzie co z Polski zbierac -bedziemy krzyczec- GIERKU WROC

! Odpowiedz
51 21 karbinadel

Gierek już wrócił. Jak już wszyscy znów będą milionerami, to raczej będą krzyczeć: Balcerowicz musi wrócić

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil