REKLAMA

PiS opóźnia prezentację Nowego Ładu

2021-03-18 14:29, akt.2021-03-18 19:12
publikacja
2021-03-18 14:29
aktualizacja
2021-03-18 19:12
PiS opóźnia prezentację Nowego Ładu
PiS opóźnia prezentację Nowego Ładu
fot. Filip Radwański / / FORUM

Nie będziemy w sobotę prezentować naszych założeń dotyczących Nowego Ładu. Dzisiaj nie ma ważniejszej sprawy niż przeznaczenie 100 procent czasu rządzących na ratowanie zdrowia i życia ludzi - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

"Ze względu na sytuację epidemiczną zdecydowaliśmy o przełożeniu prezentacji Nowego Ładu, która miała odbyć się w najbliższą sobotę" - poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Jak podkreśliła, w obecnej sytuacji dla rządu oraz PiS najważniejsza jest walka z epidemią.

"Rząd w tej chwili skupia się na walce z pandemią, gdyż życie i zdrowie Polaków jest najważniejsze" - zapewniła. Czerwińska zapowiedziała, że o nowym terminie konwencji poinformuje w późniejszym terminie.

W czasie czwartkowego briefingu w Krakowie premier potwierdził, że "mimo wcześniejszych zapowiedzi" nie będzie prezentacji założeń Polskiego Nowego Ładu.

"Zdecydowaliśmy, że nie będziemy prezentować naszych założeń dotyczących polskiego Nowego Ładu. Dzisiaj nie ma ważniejszej sprawy, niż ta, żeby 100 procent czasu wszystkich, a w szczególności rządzących - przeznaczyć na ratowanie zdrowia, życia, a do tego - należy również organizacja pracy, punktów szczepień, nadzór i wszystko, co wiąże się z właściwym przygotowaniem procesu leczenia" - powiedział szef rządu.

Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska zapowiedziała, że o nowym terminie konwencji poinformuje w późniejszym terminie.

Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek, że odnotowano 27 278 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - najwięcej w tym roku. Dotąd w tym roku najwięcej nowych przypadków (25 052) zanotowano w środę 17 marca. Najwięcej nowych dziennych przypadków zarejestrowano na Mazowszu – 4408 i w woj. śląskim – 3788, najmniej w woj. podlaskim – 486.

W Polsce od 4 marca 2020 r., gdy wykryto pierwszy przypadek COVID-19, zakażenie potwierdzono u 1 984 248 osób, z których 48 388 zmarło.

W lutym kierownictwo PiS zaakceptowało program Nowy Ład. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, program zawiera przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. Premier mówił w drugiej połowie stycznia, że w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

W ostatnią sobotę PiS zaprezentował 10 głównych haseł Nowego Ładu, programu partii, który w całości ma zostać przedstawiony w najbliższą sobotę. Zgodnie z zapowiedzią, Nowy Ład - czyli program partii na czas po epidemii koronawirusa - ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Spotkanie prezydenta z premierem ws. Nowego Ładu

W czwartek po południu zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie projektu Nowego Ładu - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Było to drugie spotkanie prezydenta z premierem w tej sprawie.

W rozmowie uczestniczyli także szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych, rzecznik prezydenta Błażej Spychalski oraz przewodniczący prezydenckiej rady ds. rolnictwa i obszarów wiejskich Jan Krzysztof Ardanowski.

W komunikacie po spotkaniu Kancelaria Prezydenta podkreśliła, że Nowy Ład zawiera plany inwestycyjne oraz propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego, także w kontekście wychodzenia z kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19.

W drugiej połowie lutego odbyło się już jedno spotkanie prezydenta z premierem ws. Nowego Ładu. Później prezydencki rzecznik Błażej Spychalski zapowiadał, że będą kolejne.(PAP)

autor: Rafał Białkowski, Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Marzena Kozłowska, Monika Zdziera, Magdalena Gronek

mgw/ mzd/ godl/ mzk/ sdd/ itm/ rbk/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (33)

dodaj komentarz
marok
Gdyby nie PIS Polska byłaby dziś totalnym bankrutem, pełnym emerytów i inżynierów z Afryki trzymanych w gettach, by nie uciekli tak jak młodzi Polacy na zachód z powodu biedy i bezrobocia.
Sytuacja finansowa z roku na rok się pogarszała , a pod koniec było już tak ,że Tusk pytał sie gdzie są zakopane pieniądze,
Gdyby nie PIS Polska byłaby dziś totalnym bankrutem, pełnym emerytów i inżynierów z Afryki trzymanych w gettach, by nie uciekli tak jak młodzi Polacy na zachód z powodu biedy i bezrobocia.
Sytuacja finansowa z roku na rok się pogarszała , a pod koniec było już tak ,że Tusk pytał sie gdzie są zakopane pieniądze, a Rostowski , minister finasów był pewien ,że pieniedzy nie ma i nie będzie.
ravauw
boisz się, że twoje kompetencje życiowe i zawodowe były gorsze od inżynierów z Afryki?
Czy boisz się, że rząd zabrałby 500plus i nie miałbyś z czego się bawić?
marok odpowiada ravauw
Nie otrzymuję 500+.Natomiast piszę dokładnie jak było. Każdy rozsądny człowiek , gdy ma do wyboru życie w dostatnim państwie, gdzie panuje porządek oraz spokój i w państwie biednym targanym konfliktami etniczno religijnymi, wybierze to pierwsze.
blablak
Gdyby nie PIS to by miliardy nie zostaly zmarnowane na niewypal elektrowni Ostroleka i na TVP. Gdyby nie PIS to bym planowal dalej placic podatki w Polsce. Gdyby nie PIS to by tylu restauratorow nie pobili i dziwny fundusz pisokolesi nie probowal teraz za bezcen wykupowac hoteli zniszczoncyh przez PIS. I tusk i kaczor: kara smierci.Gdyby nie PIS to by miliardy nie zostaly zmarnowane na niewypal elektrowni Ostroleka i na TVP. Gdyby nie PIS to bym planowal dalej placic podatki w Polsce. Gdyby nie PIS to by tylu restauratorow nie pobili i dziwny fundusz pisokolesi nie probowal teraz za bezcen wykupowac hoteli zniszczoncyh przez PIS. I tusk i kaczor: kara smierci. Resztcie z bandy konfiskata majatkow na poczet odszkodowan.
marxs
Dzięki PIS Polska jest dziś totalnym bankrutem(zadłużenie publiczne 1400 mld zł wzrost o prawie 300 mld zł tylko za jeden 2020r), pełnym emerytów(prawie 10 mln) i biedaków(milionowe rzesze) oraz pałętających sie nie wiadomo po co Ukraińców w liczbie okolo 2 mln osób(wielokrotnie więcej niz co niektóre zachodnie Dzięki PIS Polska jest dziś totalnym bankrutem(zadłużenie publiczne 1400 mld zł wzrost o prawie 300 mld zł tylko za jeden 2020r), pełnym emerytów(prawie 10 mln) i biedaków(milionowe rzesze) oraz pałętających sie nie wiadomo po co Ukraińców w liczbie okolo 2 mln osób(wielokrotnie więcej niz co niektóre zachodnie kraje mają uchodźców z Afryki)
carlito1
Nowy, lepszy, większy przekręt:)

Razem z trzecia fala fakepandemi pewnie już są po cichu przepychane kolejne szkodliwe ustawy. A przed nowym piękniejszym socjalistycznym ładem pewnie będzie atak aborcji :)
incitatus
Muszą wpierw zrobić seans spirytystyczny żeby zawezwać Towarzyszy Gomułkę i Gierka na naradę. Muszą tylko ściągnąć szamana z Torunia
meryt
incitatus "Muszą wpierw zrobić seans spirytystyczny żeby zawezwać"

Senatora Incitatusa :)


"Następca Kaliguli, cesarz Klaudiusz... sprowadził życie Incitatusa do czysto końskich wymiarów."

"Incitatus został, według Swetoniusza , przez Kaligulę mianowany senatorem , co miało
incitatus "Muszą wpierw zrobić seans spirytystyczny żeby zawezwać"

Senatora Incitatusa :)


"Następca Kaliguli, cesarz Klaudiusz... sprowadził życie Incitatusa do czysto końskich wymiarów."

"Incitatus został, według Swetoniusza , przez Kaligulę mianowany senatorem , co miało stanowić początek jego politycznej kariery. Cesarz chciał awansować go do rangi konsula, jednak nie zdążył tego uczynić. W chwili jego śmierci Incitatusowi zabrakło wymaganych rzymskim prawem 3 lat do objęcia stanowiska. Następca Kaliguli, cesarz Klaudiusz , usunął konia ze stanu senatorskiego argumentując to brakiem majątku i stałych dochodów (których to zresztą sam go pozbawił), przez co nie spełniał on cenzusu majątkowego"
peluquero
jeszcze trzeba wydrukować trochę pozytywnych testów, postraszyć albo wprowadzić lockdown, dokupić akcji, i wtedy dopiero odpuszczamy i ogłaszamy nju polisz order i sell sell sell :) $$$

Powiązane: Polski Ład

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki