REKLAMA
ZAGŁOSUJ

PiS na czele, ale traci władzę [Sondaż]

2021-11-27 11:13
publikacja
2021-11-27 11:13
PiS na czele, ale traci władzę [Sondaż]
PiS na czele, ale traci władzę [Sondaż]
fot. Andrzej Hulimka / / Shutterstock

Gdyby wybory odbyłyby się w niedzielę, wygrałoby je PiS z poparciem 35,3 proc., przed KO z poparciem 23,8 proc. PiS nie utrzymałoby władzy, bo otrzymałoby tylko 194 mandaty - wynika z sondażu Estymatora. Niewielką większość miałyby wspólnie KO, Polska 2050, Lewica i KP-PSL - 231 mandatów.

W badaniu Estymatora gotowość głosowania na Prawo i Sprawiedliwość/Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 35,3 proc. badanych, co oznacza spadek od poprzedniego badania o 2,3 pkt proc. Wynik taki daje PiS 194 mandaty.

Na Koalicję Obywatelską (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) chciałoby głosować 23,8 proc., co oznacza spadek o 0,8 pkt proc. i daje 115 mandatów.

Na Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 chciałoby oddać głos 15,8 proc., co oznacza wzrost o 3,0 pkt proc. i daje 71 mandatów.

Konfederacja (KORWIN, Ruch Narodowy) uzyskała poparcie 8,6 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 0,4 pkt proc. i daje Konfederacji 34 mandaty.

Na Lewicę (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem) chciałoby głosować 7,7 proc. badanych, co oznacza spadek o 1,4 pkt proc. i daje 24 mandaty.

Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicję Polską gotowe byłoby poprzeć 7,1 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1,4 pkt proc. i daje 21 mandatów.

Na inne ugrupowania chce łącznie głosować 1,7 proc., co dawałoby jeden mandat.

Łącznie obecne ugrupowania opozycyjne mogłyby więc liczyć na 231 mandatów. Z kolei PiS, ewentualnie wraz z Konfederacją, miałoby 228 mandatów.

Badani odpowiadali na pytanie: gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?

Badanie przeprowadzono w dniach 25-26 listopada 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1021 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować. Szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 56 proc. (PAP)

pś/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (39)

dodaj komentarz
marok
PIS będzie ciągle rządził , brak alternatywy.
W zamian Polacy mogą jedynie otrzymać ubóstwo, brak demokracji , zamordyzm i zalew islamskimi migrantami socjalnymi.
brat_ramzesa
PiS robi sobie wyborców z emerytów. Niestety, tych jest coraz więcej i są coraz głupsi. Patrzą w TVP i wierzą w to co im telewizja mówi.
300_pala
Spoko…. Średnia emerytura i tak jest głodowa. A propagandą żołądka nie napełnisz
majmun
PIS mnie już mega zmęczył...chciałbym aby ta partia oddała władzę...tylko komu? Powiedzcie komu...
katzpodola
Niestety nie ma komu. Opozycja to stado baranów a co najgorsze rozpieprzyliby wszystko co jeszcze zostało i oddali szwabom
jarekzbyszek
Dzięki PIS dorobiliśmy się: mafii Ziobry, PISowskiej szlachty grabiące państwowy majątek, inflacji, biednych emerytów których nie stać lekarstwa, jedzenie i ogrzanie mieszkania, chamów którzy mówią jak mamy żyć, policji co zamiast złodziei ściga kobiety, upadku służby zdrowia i rekordów śmiertelności. Za Kartofla Dzięki PIS dorobiliśmy się: mafii Ziobry, PISowskiej szlachty grabiące państwowy majątek, inflacji, biednych emerytów których nie stać lekarstwa, jedzenie i ogrzanie mieszkania, chamów którzy mówią jak mamy żyć, policji co zamiast złodziei ściga kobiety, upadku służby zdrowia i rekordów śmiertelności. Za Kartofla z 38 mln Polaków zostało 37 mln pomimo napływu imigrantów.
ja3
Wielu ludzi jest zadowolonych z tych rządów.
pstrzezek odpowiada ja3
i to jest fenomen tego kraju
tylko cymbały popierają rząd który ma wszystkich za cymbałów
pdox odpowiada pstrzezek
Zgadza się, dlatego mamy właśnie kilka dekad POPiSu.
katzpodola
To może barani lbie przypomnisz nam lata dobrobytu za czasów PO? Czy za to już ci nie płacą?

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki