REKLAMA
WAŻNE

PiS domaga się referendum w sprawie nowej konstytucji Unii Europejskiej

2003-08-28 14:36
publikacja
2003-08-28 14:36
Prawo i Sprawiedliwość chce, by nowa konstytucja Unii Europejskiej została przez Polaków zatwierdzona w referendum. Projekt uchwały w tej sprawie klub PiS złożył dziś u marszałka sejmu.

Zdaniem lidera PiSu Jarosława Kaczyńskiego, projektowany traktat konstytucyjny Unii zawiera zapisy zmieniające na niekorzyść dla Polski postanowienia Traktatu Nicejskiego. Chodzi między innymi o podział głosów w Parlamencie Europejskim i sposób podejmowania decyzji w Unii. Według Jarosława Kaczyńskiego, projektowana konstytucja europejska zawiera daleko idące zmiany, dotyczące warunków, na jakich Polska przystępuje do Wspólnoty. Konieczne jest - jego zdaniem - by naród zatwierdził ten dokument w referendum.

PiS zapowiada także, że w pierwszej połowie września przedstawi nowelizację konstytucji. Chce zaproponować wprowadzenie referendum jako jedynego sposobu ratyfikacji umów międzynarodowych, które przekazują część kompetencji państwa organizacjom międzynarodowym. PiS proponuje także obligatoryjny tryb orzekania przez Trybunał Konstytucyjny o zgodności traktatów międzynarodowych z zasadami polskiej konstytucji.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki