REKLAMA
WEBINAR

Photon Energy podłączył do sieci trzy kolejne elektrownie PV w Rumunii

2023-04-13 09:38
publikacja
2023-04-13 09:38

Photon Energy Engineering Romania, rumuńska spółka z grupy Photon Energy, podłączyła do sieci trzy kolejne elektrownie fotowoltaiczne w Rumunii, w pobliżu miejscowości Calafat, o łącznej mocy 6,0 MWp - podał Photon Energy w komunikacie.

Photon Energy podłączył do sieci trzy kolejne elektrownie PV w Rumunii
Photon Energy podłączył do sieci trzy kolejne elektrownie PV w Rumunii
/ Photon Energy

"Wysokosprawne moduły fotowoltaiczne typu bi-facial zainstalowane na jednoosiowych trackerach będą generować i wprowadzać do sieci zarządzanej przez Distribu?ie Energie Oltenia około 9,6 GWh energii odnawialnej rocznie" - napisano.

Wskazano, że energia wytwarzana w elektrowniach będzie sprzedawana na zasadach rynkowych, czyli poza systemem wsparcia i bez umowy z odbiorcą końcowym.

Przychody ze sprzedaży energii z nowych instalacji szacowane w oparciu o kontrakty terminowe (base load) na rynku rumuńskim powinny w okresie najbliższych 12 miesięcy osiągnąć poziom 1,4 mln euro.

"Energetyzacja instalacji w Calafat to ważny krok w procesie uruchamiania naszych pierwszych ośmiu elektrowni w Rumunii o łącznej mocy 31,5 MWp, dla których niedawno pozyskaliśmy finansowanie project financing. Jednocześnie (...) łączna moc zainstalowana naszego portfela elektrowni własnych (IPP) przekroczyła poziom 100 MWp" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym Georg Hotar, prezes Photon Energy Group.

"Położone w pobliżu miejscowości Calafat w rumuńskim okręgu Dolj elektrownie zajmują obszar ponad 10,2 ha i są wyposażone w ok. 10 800 modułów fotowoltaicznych. Elektrownie są własnością i są zarządzane przez spółki celowe, których wyłącznym udziałowcem jest Photon Energy Group" - napisano.

Dodano, że portfel elektrowni własnych (IPP) Photon Energy obejmuje obecnie 92 instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy wytwórczej 103,6 MWp. Aktualnie energia wytwarzana przez elektrownie o łącznej mocy ponad 87 MWp sprzedawana jest w oparciu o ryzyko rynkowe.

Obecnie spółka rozwija projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 930 MWp w Australii i na kluczowych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, w tym ponad 235 MWp w Rumunii, z czego instalacje o mocy 19,5 MWp mają zostać oddane do użytku w nadchodzących miesiącach.

Jak podano w komunikacie, spółka oczekuje, że pozostałe rumuńskie projekty, które są obecnie w fazie dewelopmentu zostaną wybudowane i oddane do użytku w latach 2023-2024. (PAP Biznes)

alk/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki