Petru: Zgłoszę poprawkę, aby 500+ nie trafiało do najbogatszych

Zgłoszę poprawkę, aby program 500+ nie trafiał do osób najbogatszych - zapowiedział w poniedziałek w Polsat News lider partii Teraz! Ryszard Petru. Jego zdaniem Polski na to nie stać.

Pod koniec lutego Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało propozycje programowe, tzw. nowa piątkę PiS. Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500+ od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastka" dla emerytów, obniżenie kosztów pracy, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

Lider partii Teraz! Ryszard Petru, mówiąc o propozycjach PiS, ocenił w poniedziałek w Polsat News, że Polski nie stać na program 500+ dla osób najbogatszych. "I taką poprawkę (do ustawy-PAP) wniosę, żeby osoby najbogatsze były wykluczone z tego programu, bo uważam, że to jest rozrzutność" - ocenił Petru.

Wyraził nadzieję, że poprawka ws. wykluczenia z programu 500+ osób najbogatszych, zostanie poparta przez większość opozycji.

"Polityka społeczna, szczególnie socjalna, powinna polegać na tym, że pomoc jest adresowana, a nie rozdawana wszystkim, szczególnie osobom, które nie zauważają, że 500 zł im wpłynęło na konto" - stwierdził. "Najgorsze jest to w tym wszystkim, że jest olbrzymia liczba potrzeb społecznych, szczególnie w ochronie zdrowia, które nie będą zrealizowane przez wejście tego programu" - powiedział lider Teraz!. Jak ocenił, przez wejście programu 500+ m.in. pielęgniarki i nauczyciele nie zobaczą podwyżek, a NFZ nie zostanie oddłużony.(PAP)

dka/ hgt/

Źródło: PAP
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 2 eagleeye

Rysiu chyba nie wie ze program 500+ nie jest obligatoryjny a dobrowolnym.Ale co tam pochlapać językiem można i sie wymądrzać

! Odpowiedz
8 3 histeryk

Ryszard powiedział w końcu coś mądrego. Dobrze gdyby poszła w tym kierunku cała Koalicja.

! Odpowiedz
0 6 mkx

Jeśli będzie kryterium dochodu, to wówczas powinny być podniesione progi podatkowe i kwota wolna. I to już niezależnie od tego, czy ktoś jest "bogaty". Nie chciałbym żyć w kraju, promującym "skromność+" , mierne płaskie zarobki, dla wszystkich ...

! Odpowiedz
2 7 carlito1

Rysio znowu bredzi....

! Odpowiedz
1 5 nata29

No i dobrze. Tak samo powinni zabrac emerytury dla matek nigdy nie pracujacych....

! Odpowiedz
6 25 zenonn

Kto to jest najbogatszy? Ilu ich jest? Ile to dzieci?
Obliczanie tego i poszukiwanie oszustów będzie kosztowniejsze niż danie każdemu.

! Odpowiedz
3 18 pluto85md

A poza tym sądzę, że Kartaginę należy zniszczyć.

! Odpowiedz
1 45 pluto85md

Czy osoba bogata jest 25 latek zarabiajacy 6 tys zl brutto na starcie, nie majacy nic swojego, czy zarabiajacy 4 tys zl brutto 50 latek, ktory dawno splacil mieszkanie? Tak sie pytam, bo nie wiem.

! Odpowiedz
2 12 iwonka50

Dokładnie! Wszystko jest względne a najbardziej zależy czy ktoś po babci dostał mieszkanie czy nie i musi pół życia płacić kredyt mając po drodze dzieci.

! Odpowiedz
4 20 aspargin

Bezsensu, przecież jak wielu mówi "pieniądze i tak wrócą do budżetu", to po co to ograniczać? Dać po 1000 zł każdemu!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne