WAŻNE

Petrolinvest wróci do notowań najwcześniej 26 X

2016-10-19 08:44
publikacja
2016-10-19 08:44

Petrolinvest poinformował o uchwale Giełdy Papierów Wartościowych, która umożliwi powrót akcji tej spółki notowań giełdowych najwcześniej w dniu 26 października.

/ fot. Chlestowski Adam /

Zgodnie z uchwałą GPW z dnia 18 października, w dniu 26 października utraci moc uchwała giełdy, która zawieszała obrót akcjami Petrolinvestu – poinformowała spółka w komunikacie. Oznacza to, że obrót akcjami spółki będzie mógł być wznowiony właśnie w dniu 26 października. Jednak aby tak się stało, GPW będzie musiała podjąć osobną uchwałę.

Z komunikatu spółki wynika bowiem, że „informacja o wznowieniu obrotu akcjami Spółki albo o dalszym zawieszeniu obrotu zostanie podana do wiadomości uczestników obrotu w drodze komunikatu opublikowanego na stronie internetowej Giełdy w dniu 25 października 2016 roku”. Zatem akcjonariusze spółki wciąż nie mają 100% pewności, czy obrót akcjami Petrolinvestu zostanie wznowiony.

Wczorajsza uchwała giełdy zdecydowała także o tym, że od dnia 26 października akcje Petrolinvestu przestaną być kwalifikowane do segmentu Lista Alertów, na którym znalazły się w wyniku zbyt niskiej wartości kursu rynkowego akcji.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~KODowiec
A ja uważam że petrol może być udaną inwestycją. Właśnie teraz jest promocja. Ryszard w końcu znajdzie ropę, zobaczycie. Do odważnych świat należy
~endi
Domagam się wyrzucenia tej spółki z giełdy
~Eskimos
Umoczeni już ci dziękują.
~Eskimos
Hehe...mam toto.chyba najdziwniejsza spółka na GPW.
Ciągle mówią o polach naftowych, na których nic nie ma.
No i najbardziej rzetelna, jeżeli chodzi o newsy.ostatni o zawieszeniu notowań do 01.01.2017.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki