Petrolinvest nie ma środków na upadłość. Sąd oddala wniosek ZUS

2017-07-05 08:37
publikacja
2017-07-05 08:37

Gdański sąd oddalił złożony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wniosek o ogłoszenie upadłości Petrolinvestu. Sąd uznał, że spółka nie posiada wystarczającego majątku, z którego mogłyby być pokryte koszty postępowania upadłościowego.

Prezes zarządu spółki Bertrand Le Guern / fot. Marek Wiśniewski / FORUM

Decyzję o oddaleniu wniosku ZUS podjął VI Wydział Gospodarczy Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku. Postanowienie sądu nie jest prawomocne. W opublikowanym dziś komunikacie Petrolinvest przypomina, że wniósł o oddalenie wniosku o ogłoszenie upadłości. Kwoty zobowiązań spółki wobec ZUS nie podano.

ZUS wniósł o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Petrolinvestu 4 stycznia 2016 r., a więc na długo przed tym, jak spółką zajęła się Komisja Nadzoru Finansowego. Gdański sąd przekazał wniosek spółce w maju ubiegłego roku. Petrolinvest zapewniał wówczas, że „prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, które doprowadzą do pozyskania środków w pełni zabezpieczających spłatę wymagalnych zobowiązań wobec ZUS”.

Obrót akcjami Petrolinvestu na warszawskiej giełdzie jest obecnie zawieszony. To i tak scenariusz lepszy od pierwotnego, który zakładał, że akcje spółki w ogóle znikną z GPW. Na dzień przed „petrolexitem”, Komisja Nadzoru Finansowego wstrzymała decyzję o wykluczeniu z obrotu, tłumacząc się skargą wniesioną przez spółkę do sądu administracyjnego. 

Więcej na temat historii Petrolinvestu w artykule: Petrolinvest – dekada giełdowej degrengolady.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (11)

dodaj komentarz
1as
"Sąd uznał, że spółka nie posiada wystarczającego majątku, z którego mogłyby być pokryte koszty postępowania upadłościowego" - a co tam w ogóle jest w tym Petrolu, wiaderko na ropę i chochla do mieszania? To jest zaiste niepojęte, że są frajerzy, co kupili te akcje...
~Ryszard
Donald uważaj,ja też parę lat temu miałem całe piętro w Marriott,cie.
~inwestor-giełdowy
C N P C i TOTAL FRANCE wykupią Petrolinvest SA i wtedy będzie szok! Za 2016 r. Petrolinvest SA miał zysk 62 mln zł. Prezes zarabia 50 tys zł miesięcznie więc spółka ma kasę! I to najważniejsze!
antonicaracal
Petrol to piramida finansowa i Rysiu powinien tam wylądować, gdzie siedzi
ekspert od Amber Gold !!!
~Oil
Powołać Komisje do zbadania tej spółki
ivan_drago84
hahahhah :D Nie mają na upadłość ??:D kolejny artykuł sponsorowany?? :D pragnę przypomnieć że spółka na ostatnim walnym podjęła decyzję że zysk za 2016r. ok. 62 mln. zł. przeznaczy na "spłatę zobowiązań z lat ubiegłych" ,a prezes zapewniał że kasa na ZUS została "zabezpieczona" w budżecie hahahhah :D Nie mają na upadłość ??:D kolejny artykuł sponsorowany?? :D pragnę przypomnieć że spółka na ostatnim walnym podjęła decyzję że zysk za 2016r. ok. 62 mln. zł. przeznaczy na "spłatę zobowiązań z lat ubiegłych" ,a prezes zapewniał że kasa na ZUS została "zabezpieczona" w budżecie firmy :) Jakoś szanowni redaktorzy nie informowali o umowie ramowej z inwestorem... jestem ciekaw też kto spłacił zobowiązania bankowe na 300baniek:D hahahha :D

Jestem jeszcze ciekaw co orzeknie WSA :) bo wg. mnie spółka po restrukturyzacji to inna spółka niż ta co startowała ponad 10lat temu :) Gdzie jest 14 baniek akcji ??:D
no ale nic nagonka trwa w najlepsze :D jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze :D o grube pieniądze :D
~obserwator
Ta firma to przykład pięknej pralni, która legalnie prosperowała na GPW! Amber Gold to mały pikuś!
orkus
Oj tam, KNF odwiesi obroty, to naciągną jeszcze naiwnych na parę milionów.
GPW bez Petrola to jak polityka bez oszołomów.
toperz69
to jest kpina !!!!!!!!!
firma od lat bez zysku , więc z z czego wynagrodzenia dla zarządu
dawno dawno temu powinna zniknąc z gpw
nie ma perspektyw , rynek ropy nie rokuje poprawy , a oni mamia opinie publicznanowymi inwestorami ....................hahaha
mirekfranek
10 lat parasola - ochrony nad Petrolinvestem przez KNF.
KNF do rozwiązania a jej członkowie od początku do więzienia! no i koniecznie zwrot sutych wynagrodzeń.
Spółka w sądzie w styczniu 2016, sąd że nie ma nawet środków na upadłość a KNF wtedy NIC.
W końcu po burzy medialnej, za jawne oszukiwanie informacyjne
10 lat parasola - ochrony nad Petrolinvestem przez KNF.
KNF do rozwiązania a jej członkowie od początku do więzienia! no i koniecznie zwrot sutych wynagrodzeń.
Spółka w sądzie w styczniu 2016, sąd że nie ma nawet środków na upadłość a KNF wtedy NIC.
W końcu po burzy medialnej, za jawne oszukiwanie informacyjne akcjonariuszy ukarali prezesa mandatem w wysokości drobnego procenta jego rocznych zarobków. W USA Madoff dostał dożywocie. U nas dożywocie powinni dostać członkowie KNF.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki