REKLAMA

WĘGRYPensja Viktora Orbana wzrosła o ponad pół miliona forintów

2023-09-21 22:29
publikacja
2023-09-21 22:29

W tym roku węgierscy ministrowie i podsekretarze stanu nie otrzymali podwyżek, natomiast o ponad 620 tys. forintów (ok. 7,4 tys. zł) wzrosła pensja premiera Viktora Orbana – napisał w czwartek węgierski portal 24.hu, powołując się na informacje otrzymane z Kancelarii Premiera.

Pensja Viktora Orbana wzrosła o ponad pół miliona forintów
Pensja Viktora Orbana wzrosła o ponad pół miliona forintów
fot. lev radin / / Shutterstock

Pensja Viktora Orbana wzrosła w lipcu z 3,55 mln ft (ok. 42,3 tys. zł.) do 4,18 mln ft (49,7 tys. zł.). Na Węgrzech pensja premiera jest powiązana z pensją przewodniczącego parlamentu, która wzrasta automatycznie wraz ze wzrostem średniego wynagrodzenia brutto (18,5 proc. w zeszłym roku) – wyjaśnia portal.

Premier, który ustala pensje członków rządu według swojego uznania, nie zdecydował się na wprowadzenie zmian w tym roku.

Jednak, jak zauważa portal, ministrowie otrzymali znaczne procentowe podwyżki w zeszłym roku, a ich pensje nie należą do najniższych: obecnie zarabiają oni ponad 2,6 mln ft (ok. 31 tys. zł).

W ubiegłym roku wyraźnie (o ponad 50 proc.) wzrosły również pensje sekretarzy stanu z mandatem poselskim – dodaje portal.

Z Budapesztu Marcin Furdyna (PAP)

mrf/ mms/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Węgry

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki