Klienci Pekao otworzą konto za pomocą selfie w aplikacji mobilnej

Klienci Pekao mogą otworzyć konto za pomocą specjalnej aplikacji, a weryfikacja tożsamości zostaje przeprowadzona online, za pomocą selfie i dowodu osobistego - poinformowali w czwartek przedstawiciele Banku Pekao.

(Pekao)

"Żaden inny bank w Polsce nie oferuje tej możliwości otwierania konta za pomocą aplikacji. To jest proces, który będzie działał we wszystkich systemach, 24 godziny na dobę. Jest to super bezpieczne, z naszego punktu widzenia i z punktu widzenia klienta - rozwiązanie przełomowe" - powiedział prezes Pekao Michał Krupiński na spotkaniu z dziennikarzami.

Bank wprowadził też nowy model dystrybucji terminali płatniczych dla przedsiębiorców. Mogą oni odebrać terminal w oddziale zaraz po podpisaniu umowy z bankiem. "Klient dostaje następnie SMS z kodem aktywacyjnym, który pozwala na aktywację urządzenia i rozpoczęcie akceptacji płatności za pomocą terminala" - przekazał bank. Do tej pory przedsiębiorca po podpisaniu umowy czekał kilka dni na wizytę serwisanta i instalację urządzenia.

Bank Pekao, który w 2018 roku otworzył ok. 400 tys. kont osobistych, planuje, że w 2019 roku otworzy ich kilkadziesiąt tysięcy więcej - poinformował prezes banku Michał Krupiński.

„Planujemy otworzyć kilkadziesiąt tysięcy więcej rachunków w 2019 roku” – powiedział Krupiński.

W 2018 roku bank pozyskał 406 tys. rachunków brutto.

Bank poinformował w czwartek o wprowadzeniu możliwości mobilnej weryfikacji tożsamości przy zakładaniu konta osobistego. Pekao podał, że 25 proc. kont „na selfie” zostało założonych poza godzinami otwarcia oddziałów.

„Wierzymy w naszą bankowość, przewagą jest siła aplikacji mobilnej, rośniemy tutaj 50-60 proc. rok do roku. Będziemy jeszcze więcej inwestować w aplikacje mobilną” – powiedział Krupiński.

W czerwcu bank planuje uruchomić taką możliwość weryfikacji dla kont dla mikrofirm.

Pekao ocenia, że planowana restrukturyzacja zatrudnienia przyniesie od przyszłego roku do 100 mln zł rocznych oszczędności - poinformował prezes banku Michał Krupiński.

Źródło: PAP
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 10 prezes_jan

W tym zacofanym banku najpierw powinno zostać wprowadzone zamknięcie konta poprzez selfie.

! Odpowiedz
0 0 wifi7

W sumie założenie konta w taki sposób nie wydaje się trudne, a nawet wydaje się być dużo szybsze niż tradycyjne rozwiązanie

! Odpowiedz
0 0 zuziix

Przede wszystkim duża oszczędność czasu, bo nie trzeba iść do placówki, tylko możesz sobie założyć konto popijając kawę :p

! Odpowiedz
0 0 wifi7 odpowiada zuziix

podobają mi się takie opcje dla osob które mają mało czasu albo sa poprostu wygodni :d

! Odpowiedz
0 0 zuziix odpowiada wifi7

Oj to na pewno, wygoda przede wszystkim ! Zakładałeś konto w taki sposób ? Wszystko poszło sprawnie ?

! Odpowiedz
0 0 wifi7 odpowiada zuziix

tak, obejrzalem w necie tutorial i bez problemu. dodatkowo dostane 200 zl rpemii :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne