REKLAMA

Payback kończy współpracę z Allegro, Empikiem i BZ WBK

Wojciech Boczoń2016-07-18 09:19analityk Bankier.pl
publikacja
2016-07-18 09:19

Program lojalnościowy Payback traci trzech dużych partnerów. Tylko do końca lipca będzie można zbierać punkty za zakupy dokonane na Allegro, a do 16 sierpnia w Empiku. Firma kończy też współpracę z Bankiem Zachodnim WBK.

Payback to program lojalnościowy polegający na zbieraniu punktów. Punkty naliczane są za zakupy wykonywane w określonych sklepach, a następnie wymieniane na nagrody z katalogu. Wśród największych partnerów znajdują się takie marki jak sieć stacji BP, Empik, Orange, Allegro.pl, Link4 czy Wonga.

Firma poinformowała właśnie, że kończy współpracę z dwoma ważnymi partnerami: Allegro i Empikiem. Punkty za zakupy za pośrednictwem aplikacji mobilnej Allegro będzie można zbierać tylko do 31 lipca 2016 roku, a za zakupy w sklepach Empik do 16 sierpnia. Dotyczy to także sklepu internetowego empik.com. To zaskakująca informacja, bo Empik należy do głównych partnerów programu Payback.  

To jednak nie koniec zmian. Jak już wcześniej informowaliśmy, współpracę z Paybackiem kończy też Bank Zachodni WBK. Bank wydawał karty płatnicze, za pomocą których można było zbierać punkty podczas zakupów. Zostaną one wycofane z oferty z dniem 1 sierpnia 2016 roku.

Użytkownicy programu Payback mogą wymieniać zgromadzone punkty na nagrody z katalogu. Niestety, żeby otrzymać wartościową nagrodę trzeba wykazać się niemałą cierpliwością i wydać naprawdę dużą kwotę pieniędzy. Na przykład telefon Nokia 635 Lumia o wartości rynkowej około 350 zł dostępny jest za 56 299 punktów. W zależności od sklepu współpracującego z Paybackiem, 1 punkt to równowartość od 1 do 4 wydanych złotych. Zakładając, że 1 punkt otrzymamy za każde wydane 2 zł, to żeby otrzymać telefon musielibyśmy wydać 112 598 zł. 

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (58)

dodaj komentarz
~Lyo
CASHBACK wybiera payback... Jeszcze pare lat
~DACIAman
Za punkty Payback byłem z dzieciakami 2x w kinie za free, oraz "zakupiłem" parę "duperelek" na które by mi było szkoda pieniędzy.

Ale cos wróble zacynaja ćwierkać że ta firma zaczyna padać

~Bezusia
Chyba z Paybacku zrezygnowało też Tchibo, Smyk na pewno no i Real, bo teraz przejął ich Auchan...
~ania
Chyba tak, ale nie poinformowali! Ofert brak i nie łączy już tchibo.
Wszyscy uciekają!
~Melania
Bez Allegro i Empiku ten program mocno traci dla mnie sens. To 2 miejsca skąd najczęściej zbierałam punkty. Brakuje jeszcze żeby BP zrezygnowało...
~Margot
Program już jakiś czas temu stracił sens. Niby nie problem wyjąć na stacji kartę i przeciągnąć, tylko że tych punktów prawie na nic nie można wymienić. Trochę z d# jest budowanie lojalności klientów na zasadzie że 5 lat muszą ciułać punkty żeby móc sobie kupić np. markową solniczke. Oczywiście pieprzniczka to już kolejny zestaw punktów Program już jakiś czas temu stracił sens. Niby nie problem wyjąć na stacji kartę i przeciągnąć, tylko że tych punktów prawie na nic nie można wymienić. Trochę z d# jest budowanie lojalności klientów na zasadzie że 5 lat muszą ciułać punkty żeby móc sobie kupić np. markową solniczke. Oczywiście pieprzniczka to już kolejny zestaw punktów do uciułania...
~skrupulatny
Przede wszystkim punkty zebrane gdziekolwiek, można wydać gdziekolwiek. Chyba prawie wszystkie firmy które są w PAYBACK dają możliwość wydania tych punktów u siebie. Tzn. płacisz nimi jak gotówką! Więc możesz sobie obniżyć rachunek za pomocą zebranych już punktów. Poza tym są jeszcze te ich kupony promocyjne które częst zwielokrotniają Przede wszystkim punkty zebrane gdziekolwiek, można wydać gdziekolwiek. Chyba prawie wszystkie firmy które są w PAYBACK dają możliwość wydania tych punktów u siebie. Tzn. płacisz nimi jak gotówką! Więc możesz sobie obniżyć rachunek za pomocą zebranych już punktów. Poza tym są jeszcze te ich kupony promocyjne które częst zwielokrotniają ilość zebranych punktów a czasem tak jak mnie, uda się dostać ich 1500! za jedną transakcję w euro.com.pl. Więc to trochę stek bzdur że trzeba wydać 100k PLN żeby dostać czy wymienić coś na 350 zł. Myślę, że autor artykułu nigdy nie trzymał karty w ręku, nie zainteresował się tym co się dzieje kiedy zbiera punkty i ile można ich zebrać. Ja mam cała rodzinę w programie i wszyscy zbieramy puntky na jedno konto. W sumie kupiłem już sobie za to kilka fajnych gadżetów do domu w tym miniwieżę. Której bym nie kupił inaczej, a tak, punkty sobie były i czekały na odpowiednią okazję. Pozdrawiam!
~reniu71
a ja mam kartę od 3 lat i uzbierałem raptem 13 tyś punktów, więc na nic wielkiego tego nie wymieniem. Fakt jest taki, że punkty zbieram przy okazji, a nie gonie tam gdzie dadzą mi więcej punktów lub nie kupuje niepotrzebnego mi hot doga aby dostać dodatkowe promocyjne 100p na BP, Reasumując na niewiele zdają się te punkty chyba, a ja mam kartę od 3 lat i uzbierałem raptem 13 tyś punktów, więc na nic wielkiego tego nie wymieniem. Fakt jest taki, że punkty zbieram przy okazji, a nie gonie tam gdzie dadzą mi więcej punktów lub nie kupuje niepotrzebnego mi hot doga aby dostać dodatkowe promocyjne 100p na BP, Reasumując na niewiele zdają się te punkty chyba, że ktoś dużo wydaje u ich partnerów.
~Pawlo69
Ja kiedyś kupiłem za punkty paliwo na BP! To była moja deska ratunkowa. Oj przydały się wtedy, przydały.
~cierpliwy
Robiąc zakupy i tak wydajesz te same pieniądze a jeśli do tego wpadnie kilka punktów payback i powoli się zbierają to nawet najmniejsza nagroda jest tego warta. Nikt nie zmusza do brania tych najdroższych gadżetów. Płacąc punktami za paliwo chociaż częściowo to i tak się opłaca.
Polski naród chciałby wszystko za darmo i na za
Robiąc zakupy i tak wydajesz te same pieniądze a jeśli do tego wpadnie kilka punktów payback i powoli się zbierają to nawet najmniejsza nagroda jest tego warta. Nikt nie zmusza do brania tych najdroższych gadżetów. Płacąc punktami za paliwo chociaż częściowo to i tak się opłaca.
Polski naród chciałby wszystko za darmo i na za chwilę a tak po prostu się nie da. Cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu Rodacy.

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki