REKLAMA

Passus zadebiutuje na NewConnect 17 lipca br.

2018-07-09 12:54
publikacja
2018-07-09 12:54
Bankier.pl

Zarząd GPW dopuścił do obrotu na rynku NewConnect akcje Passusa, producenta i integratora specjalistycznych rozwiązań do poprawy bezpieczeństwa i wydajności sieci teleinformatycznych, podała spółka. Data debiutu giełdowego jest planowana na 17 lipca 2018 r. Pozyskane na giełdzie środki spółka chce przeznaczyć na rozwój systemu do automatyzacji testów wydajności aplikacji www oraz rozwój nowych produktów przez budowę grupy kapitałowej.

"Passus, przy pomocy autoryzowanego doradcy INC SA, wprowadzi do obrotu na rynku NewConnect 71 400 akcji zwykłych na okaziciela serii B, 63 400 akcji zwykłych na okaziciela serii D, a także 248 300 akcji zwykłych na okaziciela serii F. Wartość nominalna każdej akcji ze wszystkich trzech serii to 0,1 zł każda" - czytamy w komunikacie.

Na początku stycznia br. przydzielono inwestorom 248 300 akcji serii F po 5,07 zł za akcję, podano również.

"Środki pozyskane z emisji akcji serii F w kwocie 1,259 mln zł chcemy przeznaczyć na rozwój rozwiązania AppStresser, które umożliwia automatyczne prowadzenie testów wydajności aplikacji w oparciu o rzeczywisty ruch sieciowy. Na rozwój tego projektu pozyskaliśmy wcześniej dotację z UE. Chcemy także rozwijać naszą ofertę przez budowę grupy kapitałowej. W naszych rozwiązaniach planujemy wykorzystać uczenie maszynowe do analizy ruchu sieciowego. To innowacyjne podejście otworzy nowe możliwości wykrywania zdarzeń oraz znacznie ułatwi codzienną pracę użytkownikom systemu" - powiedział prezes Tadeusz Dudek, cytowany w materiale.

Passus jest liderem polskiego rynku APM/NPM (Application/Network Performance Management). Spółka podczas realizacji projektów dla klientów wykorzystuje zarówno własne rozwiązania, jak i niszowe produkty o bardzo dużych możliwościach - stworzone m.in. przez firmy zaliczane do grona Liderów Gartnera. Z usług Passusa korzysta ponad 300 największych polskich firm i instytucji.

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki