Paryż pozywa Airbnb na 12,5 mln euro

2019-02-11 08:12
publikacja
2019-02-11 08:12

Paryż pozwał Airbnb za opublikowanie 1000 nielegalnych ogłoszeń wynajmu nieruchomości. Platforma może stracić 12,5 mln euro – informuje Reuters.

Paryż jako jeden z pierwszych wypowiedział wojnę Airbnb. Efektem tego było wprowadzenie przepisów, które zabraniały wynajmu mieszkań i domów na platformach typu Airbnb dłużej niż 120 dni w roku. Dodatkowo wszystkie wystawione ogłoszenia muszą być rejestrowane.

Paryż pozywa Airbnb na 12,5 mln euro / ingimage

Okazuje się jednak, że mimo wprowadzenia przepisów w 2018 r., które miały przeciwdziałać nieuczciwej konkurencji, Airbnb znów jest na celowniku Paryża. Miasto chce nałożenia na platformę grzywny w wysokości 12,5 mln euro w związku z tym, że jej użytkownicy nie stosowali się do nowych przepisów. Dochodziło do umieszczania nieautoryzowanych ogłoszeń wynajmu.

Jak czytamy na stronach Reutersa, rzeczniczka prasowa Airbnb oświadczyła, że platforma wdrożyła już środki mające na celu pomoc użytkownikom paryskiej strony internetowej w przestrzeganiu europejskich przepisów. Jednocześnie wskazała, że zasady obowiązujące w Paryżu są nieefektywne, nieproporcjonalne i sprzeczne z przepisami europejskimi.

Należy podkreślić, że Francja jest drugim po USA największym rynkiem dla Airbnb – na platformie znajduje się około 65 tys. ofert wynajmu nieruchomości. W związku z czym konieczne jest dostosowanie się do obowiązujących przepisów, aby ustrzec się przed kolejnymi zaostrzeniami, które mogłyby być jeszcze dotkliwsze dla Airbnb.

KR

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (10)

dodaj komentarz
mbanny
Rejestrując się w Airbnb polecam skorzystać z polecenia - wtedy jest zniżka ponad 100 zł na pierwsze wakacje. Gdyby co polecam wpis w temacie pierwszej rezerwacji na Airbnb: https://zaofertowani.com/airbnb/
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
hatlik1
Zakazać teki wynajm dopóki właściciel nie będzie spełniał wszystkich wymogów takich jak spełniają pensjonaty i inne działalności gospodarcze !!!!!!!!! Ja jak chciałem zrobić magazyn w domu to urzędnik mi powiedział ze dom pod biuro ,magazyn i tp. moge przeznaczyć tylko 33% czyli jak dom ma 100m2 to tylko 33 metry Zakazać teki wynajm dopóki właściciel nie będzie spełniał wszystkich wymogów takich jak spełniają pensjonaty i inne działalności gospodarcze !!!!!!!!! Ja jak chciałem zrobić magazyn w domu to urzędnik mi powiedział ze dom pod biuro ,magazyn i tp. moge przeznaczyć tylko 33% czyli jak dom ma 100m2 to tylko 33 metry inaczej musi być napisane w planie zagsptrowanie ze to teren mieszkalno usługowy albo usługowy i gdzie tu zdrowa konkurencja ja uważam ze mieszkania są dla obywateli a nie do robienia biznesów powinien być podatek bardzo duży już od 3 nieruchomosci

przepisy pożarowe i tp. Bo kto nie pije alkoholu na wakacjach ?????????? Tak jak jest to w hotelach pensjonatach i budynkach usługowych a ceny mieszkań napompowane bo kupowane pod wynajem
vfastdriver
Zakazać Airbnb!
Mieszkancy sa okradani przez kilku bogatych inwestorow: wynajem krotkoterminowy winduje ceny zwyklego wynajmu i zakupu powodujac nędze wśród stalych mieszkancow, sprowadzanie biednych jednodniowych turystow poza tlokiem, zasmiecaniem nie przynosi zadnych korzysci lokalsą, poza tym kilku bogatym.
khh
Co tam zakazywac?? Pozabierac mieszkania od razu!! Jak nie wiedza jak korzystac ze swojego prawa wlasnosci to znaczy, ze nie zasluguja na te mieszkania!
andregru
Czy cały ten problem nie jest wyolbrzymiany przez właścicieli hoteli którym krociowe zyski uciekają ? Osobiście nie mam nic do wynajęcia ale nieraz wynajmuję od kogoś lokal na kilka dni a nie stać mnie na wynajęcie hotelu nawet w Polsce .
hatlik1
Mieszkania to nie hotele i to trzeba jak jak najszybciej rozwiązywać przepisy pożarowe, zezwolenia na działalność gospodarczą tylko 30% lokalu ? Chyba coś takiego jest w polskim prawie
elon80
Zakazać wszystko w piz du. Jakie przepisy pożarowe w mieszkaniu? Co za różnica czy 60 metrowe mieszkanie wynajmuję 3 doby a 2 miesiące? Pogubię się w labiryncie pokoi i nie znajdę drogi do drzwi wyjściowych? Albo zostawię gotującą się zupę w kuchni? Nie świrujmy
khh odpowiada elon80
Komuchow jak zwykle bola czyjes pieniadze...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki