REKLAMA

Partia Razem: samorządy wydają pieniądze na zbędne inwestycje

2022-05-19 16:30
publikacja
2022-05-19 16:30
Partia Razem: samorządy wydają pieniądze na zbędne inwestycje
Partia Razem: samorządy wydają pieniądze na zbędne inwestycje
fot. Mateusz Włodarczyk /

Samorządy wydają pieniądze na zbędne inwestycje - oceniają lokalne liderki partii Razem. W czwartek zaapelowały, aby władze miast zadbały raczej o potrzeby mieszkańców, szczególnie budowę nowych mieszkań, niż tracili pieniądze np. na drogie parkingi.

W konferencji "Apel do samorządów: zmieńcie priorytety!", która odbyła się w czwartek w Sejmie posłanka Marcelina Zawisza (Lewica) i lokalne liderki partii Razem: Anna Górska z województwa pomorskiego, Ewa Owerczuk - z małopolskiego, Magdalena Długosz - z lubelskiego i Kamila Jarońska - z opolskiego. Jak zaznaczyła rzeczniczka prasowa Razem Dorota Olko, zaapelowały one do samorządów, "żeby w trudnych czasach zadbały o potrzeby mieszkańców (mieszkania, transport, żłobki), zamiast wyrzucać pieniądze na efektowne głupoty typu europejskie igrzyska".

Anna Górska oświadczyła, że Gdynia nie prowadzi polityki mieszkaniowej. Skrytykowała prezydenta miasta Wojciecha Szczurka, który zaplanował budowę parkingu na 270 aut. Podkreśliła, że koszt inwestycji wyniesie nawet 67 milionów złotych. Zauważyła, że jedno miejsce parkingowe będzie kosztować 250 tysięcy. "Za koszt dwóch takich miejsc parkingowych można kupić 36-metrowe mieszkanie" - dodała. Zaznaczyła, że Gdynia wyprzedaje działki budowlane, na których mogłyby powstać mieszkania komunalne dla rodzin. "Jest to skrajny przykład niegospodarności i niemyślenia o przyszłości miasta" - powiedziała

Ewa Owerczuk podkreśliła z kolei, że władze Krakowa zamiast skupić się na potrzebach mieszkańców, wydają 100 milionów złotych na organizację Igrzysk Europejskich 2023. Dodała, że mieszkańcy Krakowa byli tej imprezie przeciwni. Oceniła też, że krakowski samorząd nie prowadzi polityki mieszkaniowej, a działki przeznaczone na zabudowę wielorodzinną sprzedaje deweloperom.

Również Magdalena Długosz mówiła o potrzebie budowy nowych miejsc mieszkaniowych. Powiedziała, że prezydent Lublina Krzysztof Żuk na budowę mieszkań przeznaczył jedynie 2 miliony złotych. Podkreśliła, że powstawanie nowych miejsc mieszkaniowych jest istotne, ponieważ "od agresji Rosji na Ukrainę, Lublin jest na pierwszej linii pomocy uchodźcom". W jej ocenie prezydent Lublina nie jest zainteresowany tym problemem.

Kamila Jarońska skrytykowała z kolei opolskie samorządy za decyzję o budowie nowego stadionu sportowego. Powiedziała, że w celu sfinansowania inwestycji sprzedano część akcji dobrze prosperującej spółki miejskiej, która ma teraz problemy finansowe. W związku z tym ceny wody zostały podniesione. (PAP)

autor: Patrycja Sikorska

psi/ rud/ ann/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (17)

dodaj komentarz
my_kroolik
A czemu niby miasta mają kupować mieszkania poszczególnym osobom? Niech sobie same kupią, za pieniądze, które same zarobią. Pracy w miastach jest od cholery. Samorządy mają głównie pieniądze z odpisów podatkowych mieszkańców, czyli m.in. mnie. Uprzejmie informuję panie razemki, że skoro płacę na miasto, to oczekuję że będzie ono A czemu niby miasta mają kupować mieszkania poszczególnym osobom? Niech sobie same kupią, za pieniądze, które same zarobią. Pracy w miastach jest od cholery. Samorządy mają głównie pieniądze z odpisów podatkowych mieszkańców, czyli m.in. mnie. Uprzejmie informuję panie razemki, że skoro płacę na miasto, to oczekuję że będzie ono rozwijało infrastrukturę, z której korzystam. Jak ktoś chce posłać dziecko do przedszkola, to nich sobie za to zapłaci, a jak go nie stać to są różne formy wsparcia celowego. Natomiast bezpośrednie inwestycje w budowanie przedszkoli przez gminy są bez najmniejszego sensu.
niezaszczepiony
A kogo obchodzi zdanie tych odklejeńców?
darius19
To i tu trolle maca. Zmienily narracje. Sa wszedzie z "distraction". Jest "zoomek","olmert""grzegorzkubik" itd Zatroskani. Miasta zatloczone samochodami a mieszkan sie buduje od groma. Nastepnym razem Razem zaproponuje samorzadom, zeby kupowaly zywnosci lub finansowaly NFZ. Populizm.
podatnik-
Liczą, że wygrają i będą robić to samo lub lepiej a oto przykłady opozycji: gdzie jeden jest podwójnym oszustem( Biedroń oszukał Naród/Wyborców już dwa razy, samorządowe w Słupsku - że startował, europejskie - obiecał oddać mandat do PE drugiej na liście). A drugi podwójnym wybrańcem Bogów czyli tow. Włodzimierz Czarzasty, którego Liczą, że wygrają i będą robić to samo lub lepiej a oto przykłady opozycji: gdzie jeden jest podwójnym oszustem( Biedroń oszukał Naród/Wyborców już dwa razy, samorządowe w Słupsku - że startował, europejskie - obiecał oddać mandat do PE drugiej na liście). A drugi podwójnym wybrańcem Bogów czyli tow. Włodzimierz Czarzasty, którego wyraźnie bawi poziom polityki PRLu bis. W PRLu miał wszystko jako syn sekretarza KC PZPR i po nim zostało parę kontaktów a później była prywatyzacja PRLu i "musiał" wziąć udział(MUZA) zostało mu parę groszy to sobie w Spale hotel kupił ciekawe czyje jest pozostałe 30%? Tak wyglądają życiorysy opozycji, na którą podobno warto głosować! kolejny gość to Hołownia może sam, ale zaplecze to nadal zagadka czy to gangsterzy czy to Soros+Świat idei"+Lejb Fogelman( brak offset'u za F-16?)+ Tomasz Misiak(oskarżenie FAKT?)+Witold Drożdż(oskarżony-uniewinniony?) i czy z takiego zaplecza może wyjść = Niezależny Obywatelski Kandydat? na które Hołownia musi odpowiedzieć jak najszybciej i do tego ten Kobosko z wyglądem rasowego komisarza politycznego?
jas2
Mieszkań jest w Polsce "od groma".
Cały czas się buduje nowe domy i mieszkania (corocznie mamy rekordy ilości budowanych mieszkań) a Polaków systematycznie ubywa. Mamy ujemny przyrost naturalny. Jak może brakować mieszkań? Jeśli komuś mimo wszystko brakuje, to niech sobie zbuduje.
olmert
Za Gierka sporo budowali - komuno wróć!
prezestak
Mieszkanie kto potrzebuje niech kupi na wolnym rynku a samorząd dorzuci mu parking
powiemwamcomysle
Fajnie jest sobie powyrywac pojedyncze inwestycje i pokrytykowac a nuz jakis kapitalik polityczny sie uzbiera. Teraz mieszkania medialny temat to sie przyspawali do niego.

Swietnie wiec glosujmy na lewice razem niech wprowadza agresywna progresje podatkowa, pozabieraja lepiej zarabiajacym i porozdaja publiczne pieniadze
Fajnie jest sobie powyrywac pojedyncze inwestycje i pokrytykowac a nuz jakis kapitalik polityczny sie uzbiera. Teraz mieszkania medialny temat to sie przyspawali do niego.

Swietnie wiec glosujmy na lewice razem niech wprowadza agresywna progresje podatkowa, pozabieraja lepiej zarabiajacym i porozdaja publiczne pieniadze na biedote. Ludziom sie na pewno bedzie chcialo wtedy pracowac. Bardzo naturalne i zdrowe podejscie.
1a2b
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/571395,tamar-zandberg-zwyciestwo-wybory-izrael-merec-kneset-lewica.html

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki