Parlamentarzyści skarżą: Plus i Orange zawyżają ceny w roamingu

Plus i Orange zawyżają ceny w roamingu - twierdzą europosłowie Róża Thun i Sławomir Nitras i kierują pismo do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W liście parlamentarzyści poinformowali o niedopełnieniu przez tych operatorów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej. Nowe stawki w roamingu obowiązują od 1. lipca.

Eurodeputowani informują, że operatorzy ci stosują znacznie zawyżone ceny za usługi transmisji danych, wielokrotnie wyższe od stawek maksymalnych ustalonych w rozporządzeniu. Polscy parlamentarzyści zaznaczają, że wysyłane do klientów zawiadomienie wprowadza klientów w błąd, bo sugeruje, że do obniżenia stawek konieczne jest wykupienie całego pakietu. Posłowie przypominają, że według nowych przepisów, operatorzy są zobowiązani do obniżki kosztów roamingu głosowego, sms i przesyłu i nie maja prawa zmuszać konsumentów do wykupywania dodatkowych pakietów.

Ponadto, jak stwierdziła Róża Thun, która współtworzyła nowe przepisy roamingowe, operator informując, że pobiera opłaty zgodnie ze starymi stawkami, łamie prawo.



Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Andrzej Geber/Strasburg/mm





Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil