Parlamentarzyści skarżą: Plus i Orange zawyżają ceny w roamingu

2012-07-03 06:40
publikacja
2012-07-03 06:40
Plus i Orange zawyżają ceny w roamingu - twierdzą europosłowie Róża Thun i Sławomir Nitras i kierują pismo do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W liście parlamentarzyści poinformowali o niedopełnieniu przez tych operatorów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej. Nowe stawki w roamingu obowiązują od 1. lipca.

Eurodeputowani informują, że operatorzy ci stosują znacznie zawyżone ceny za usługi transmisji danych, wielokrotnie wyższe od stawek maksymalnych ustalonych w rozporządzeniu. Polscy parlamentarzyści zaznaczają, że wysyłane do klientów zawiadomienie wprowadza klientów w błąd, bo sugeruje, że do obniżenia stawek konieczne jest wykupienie całego pakietu. Posłowie przypominają, że według nowych przepisów, operatorzy są zobowiązani do obniżki kosztów roamingu głosowego, sms i przesyłu i nie maja prawa zmuszać konsumentów do wykupywania dodatkowych pakietów.

Ponadto, jak stwierdziła Róża Thun, która współtworzyła nowe przepisy roamingowe, operator informując, że pobiera opłaty zgodnie ze starymi stawkami, łamie prawo.Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Andrzej Geber/Strasburg/mm

Źródło:IAR
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: UOKiK karze nieuczciwe firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki