REKLAMA

Parlament Europejski przeciwny projektowi opłat na niemieckich autostradach

2017-03-15 16:53
publikacja
2017-03-15 16:53
YAY Foto

Parlament Europejski zażądał od Komisji Europejskiej wyjaśnień w sprawie planowanego przez Niemcy systemu opłat na autostradach. Zdaniem europosłów proponowany system jest dyskryminujący wobec kierowców z innych krajów.

"Zaproponowany przez Niemcy system opłat drogowych dla samochodów prywatnych będzie niezgodny z europejskim prawem - stwierdza Europarlament w rezolucji. Zdaniem posłów pomimo zmian w projekcie zaakceptowanych przez Komisję Europejską przepisy nadal są dyskryminujące dla kierowców z innych krajów. Umożliwiają bowiem wyłącznie Niemcom odejmowanie poniesionych kosztów od opłat podatkowych. Jest to - zdaniem europosłów - dyskryminacja ze względu na obywatelstwo.

Według posła Bogusława Liberadzkiego z komisji transportu Parlament oczekuje ze strony Komisji Europejskiej zdecydowanych działań i zablokowania tego typu opłat. Poseł zwrócił uwagę, że Parlament opowiedział się za ustanowieniem sprawiedliwych przepisów i zharmonizowanych systemów opłat drogowych od wszystkich typów pojazdów w Unii Europejskiej.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Andrzej Geber/Strasburg/em/kry

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki