Parlament Europejski poparł zniesienie opłat roamingowych

Parlament Europejski poparł propozycję zniesienia opłat "roamingowych" za korzystanie z telefonów komórkowych za granicą. Nowe przepisy mają obowiązywać od połowy 2017 roku. Przewidują też prawo do nieodpłatnego korzystania za granicą z mobilnego internetu.

(YAY Foto)

Roaming jest znoszony stopniowo. W przyszłym roku w kwietniu będzie kolejna ostatnia obniżka, by w czerwcu 2017 roku roaming w obrębie Unii zniknął całkowicie. Posłowie ostatecznie zdecydowali o tym w dzisiejszym głosowaniu. Zdaniem europosła Jerzego Buzka, który w imieniu Europarlamentu prowadził negocjacje z państwami członkowskimi, zmiany są korzystne dla obu stron, pomimo wcześniejszych obaw operatorów. "Ludzie mniej płacą, więc dużo rozmawiają, a operatorzy wtedy więcej zarabiają- powiedział Jerzy Buzek.

Podobnego zdania jest posłanka Róża Thun, która przypomina że zniesienie roamingu jest elementem budowy wspólnego rynku telekomunikacyjnego w Unii. Ważną kwestią będzie też ujednolicenie zasad korzystania z mobilnego internetu. Przyjęte przepisy zobowiązują firmy oferujące dostęp do internetu, do równego traktowania wszystkich transmisji danych, bez bezzasadnego spowalniania, blokowania lub innego dyskryminowania.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Andrzej Geber/Strasburg/mg/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~PL

Niby fajnie. Jednak co z tego jak dni UE są policzone, policzone dlatego ponieważ politycy UE oderwali się od rzeczywistości.

! Odpowiedz
3 5 ~Tom

Najwiecej zaoszczedza glownie europarlamentarzysci :) Wy cieszycie sei, ze oszczedzicie srednio 1 pln rocznie? Budzet Unijny to sporo wiecej wydatkow niz oszczednosci.
Tak jak mowi Korwin, zeby urzednik dal ci 100 PLN, musi ci najpierw zabrac 140 PLN...

! Odpowiedz
4 3 ~sadsaas

mamią tą gadką lemingi w całej europie od lat.

! Odpowiedz
1 3 ~bolek343

Ach ta paskudna unia. Tylko obywatelom robi dobrze... Gdzie się podziały stare, dobre monopole?

! Odpowiedz
3 2 ~Kopal

Skończyłem studia techniczne ale pojąć tego nie mogę "Ludzie mniej płacą, więc dużo rozmawiają, a operatorzy wtedy więcej zarabiają- powiedział Jerzy Buzek'

! Odpowiedz
0 6 ~bolek343

Prosty mechanizm. Jak płacisz 5zł/min, to wiesz, że jest drogo, więc rozmawiasz minutę. Jak płacisz 1zł/min, to 'wiesz', że jest tanio, zapominasz się i gadasz 10 minut. Psychologia ;)

! Odpowiedz
2 3 ~Kris

Rozmawiammtyle, ile potrzebuje. Jakby było za darmo, rozmawiakbym niewiele więcej.

Natomiast internet : to cieszy ! :) google maps itp

! Odpowiedz
1 3 ~Rooo

Pewnie w jakiejś szkole korespondencyjnej:D
Jest taka zależność która nazywa się krzywa Laffera - wprawdzie odnosi się do podatków ale dobrze opisuje zysk w stosunku do ceny i popytu

! Odpowiedz
0 4 ~myślący

to jak z podatkiem - in nizszy tym wieksze wplywy do budzetu

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne