REKLAMA
WAŻNE

Parlament Europejski: Posłowie PiS zmienili klub

2004-01-13 22:27
publikacja
2004-01-13 22:27
Polscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości zasiadający w Parlamencie Europejskim w roli obserwatorów wystąpili z grupy chadeckiej - największej i wiodącej w Parlamencie. Przyłączyli się do eurosceptycznego niewielkiego ugrupowania Unia na rzecz Europy Narodów, której przewodniczy konserwatywny polityk francuski, były minister spraw wewnętrznych Charles Pasqua.

Grupa polityczna "Unia na rzecz Europy Narodów", do której wstąpili posłowie z partii Prawo i Sprawiedliwość postrzegana jest w parlamencie jako ugrupowanie eurosceptyczne i konserwatywne, sprzeciwiające się ściślejszej integracji.

W konferencji prasowej prowadzonej przez przewodniczącego Charlesa Pasqua uczestniczyli także specjalnie zaproszeni do Strasburga czołowi politycy PiS Kazimierz Ujazdowski i Marek Jurek. Głównym powodem zmiany europejskich barw politycznych był - jak oświadczył poseł PiS Marcin Libicki - powszechny entuzjazm i poparcie chadeków dla projektu europejskiej konstytucji. Prawo i Sprawiedliwość przeciwne jest tworzeniu "federalnej Europy" dlatego posłowie zdecydowali się przystąpić do ugrupowania, które prezentuje podobne poglądy.

Zdaniem Kazimierza Ujazdowskiego partia nie może prowadzić dwulicowej polityki - jak powiedział - zajmowania wobec jednego problemu odmiennych stanowisk w kraju i zagranicą. Politykom z PiS-u nie odpowiada także dominacja w grupie chadeckiej polityków niemieckiej CDU. Obecna decyzja dotyczyć będzie także posłów Prawa i Sprawiedliwości wybranych w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki