Parchimowicz: Nie było ingerencji z zewnątrz ws. pisma dot. ścigania przestępstw VAT-owskich z kks

Ponoszę konsekwencje wysłania do prokuratorów pisma, by za przestępstwa VAT-owskie stawiać zarzuty nie z kodeksu karnego, tylko skarbowego - zeznał we wtorek przed komisją ds. VAT b. dyrektora Biura do Spraw Przestępczości Zorganizowanej PK Krzysztof Parchimowicz.

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

Przewodniczący komisji Marcin Horała pytał podczas wtorkowego posiedzenia o okoliczności sporządzenia pisma z 27 lutego 2009 roku do prokuratorów, w którym Parchimowicz nakazał, aby śledczy w sprawach dotyczących przestępstw VAT-owskich nie stawiali zarzutów z kodeksu karnego, tylko skarbowego, który przewiduje niższe kary.

"Nie było żadnej ingerencji z zewnątrz. Nie było pomysłu, który by pochodził z zewnątrz. To pismo zostało sporządzone w Biurze (do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej - PAP) w wyniku obserwacji praktyki prokuratorskiej" - powiedział Parchimowicz.

Jak dodał, podpisał to pismo i w związku z tym ponosi konsekwencje tego, że zostało ono rozesłane do prokuratorów zajmujących się przestępstwami wyłudzeń podatkowych.(PAP)

autor: Maciej Zubel

zub/ jbp/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.