REKLAMA

Parafia otrzymała 300 zł mandatu za zbyt głośne dzwony

2020-12-30 13:37
publikacja
2020-12-30 13:37
Parafia otrzymała 300 zł mandatu za zbyt głośne dzwony
Parafia otrzymała 300 zł mandatu za zbyt głośne dzwony
fot. Matthew T / / Pexels

Mandat w wysokości 300 zł został nałożony na parafię Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie za – zbyt głośne dzwony. "W wyniku całej zaistniałej sytuacji będziemy zmuszeni całkowicie wyłączyć dzwony" – podkreślił proboszcz parafii.

O nałożeniu mandatu poinformował w minioną niedzielę proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie ks. Stanisław Pankiewicz. Sprawę niecodziennego mandatu opisały także lokalne media.

Proboszcz w niedzielnych ogłoszeniach poinformował parafian, że "do kancelarii parafialnej przyszli Inspektorzy z Ochrony Środowiska, którzy wcześniej – 6 grudnia dokonali ponownych pomiarów hałasu bicia naszych dzwonów, który w dalszym ciągu przeszkadza niektórym naszym parafianom".

"Po przedstawieniu protokołu z tegoż pomiaru i niedostosowania się do bariery dopuszczalnej poziomu hałasu został wypisany mandat w kwocie 300 zł, oraz zalecenie wyciszenia dzwonów, co w konsekwencji będą następne kary z tym związane i to dosyć pokaźne" – wskazał proboszcz.

Jak podkreślił ks. Pankiewicz, "w wyniku całej zaistniałej sytuacji będziemy zmuszeni całkowicie wyłączyć dzwony, bo bardzo przeszkadzają niektórym naszym parafianom". (PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (10)

dodaj komentarz
jan-kowalski
Ta cisza nie będzie trwać zbyt długo, przyroda nie znosi próżni.
Zamiast dzwonów za jakiś czas pojawi się np. głos muezina (z głośników oczywiście) nawołujący 5x/dobę do modlitwy - przykład Niemiec czy Francji jest tu pouczający... (polecam, bo po pierwsze to blisko Polski, po drugie to były tzw. demolud jak
Ta cisza nie będzie trwać zbyt długo, przyroda nie znosi próżni.
Zamiast dzwonów za jakiś czas pojawi się np. głos muezina (z głośników oczywiście) nawołujący 5x/dobę do modlitwy - przykład Niemiec czy Francji jest tu pouczający... (polecam, bo po pierwsze to blisko Polski, po drugie to były tzw. demolud jak PL, wizytę w centrum Drezna, gdzie gigantyczny meczet przyćmiewa starówkę z Zwingerem).
I wtedy być może część z tych "legalistów", co teraz się cieszy, zatęskni za dźwiękiem (hałasem) dzwonów. Ale wtedy będzie już za późno - w przeciwieństwie do księdza lokalny imam takimi duperelami jak normy hałasu nie będzie się przejmować.
gronostaj
Nietrafiony argument. W Czechach nie ma, ani hałasu dzwonów, ani meczetów.

Zresztą kto miałby ten meczet wybudować? Planujesz zmianę religii?
daniel_1
Z jednej strony zrozumiałe jest, ze kleryk musi działać w interesie swojej firmy.
Z drugiej zaś strony w czasach gdy większość parafian ma dostęp do odmierzaczy czasu, na jakiego BOGA tak hałasować?
daniel_1
PS
Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje.
gronostaj
A czy parafianin to nie jest przypadkiem obraźliwe?
antek10
Im trzeba mandat aby zrozumieli że dzwony są za głośne. Widac że to państwo w państwie.
forfun
nie nadal przeszkadza niektórym sąsiadom tylko nadal przekracza normy hałasu księciuniu
jes
Tak to Nieinternowany skłócił naród, że już nie ma tolerancji tylko szczucie jednych na drugich. Jeden zakompleksiony nierób i konfident tak zniszczył naród.
sloneczkodzg
Och , ten Donaldowy Kaczyzm .

Powiązane: Finanse Kościoła

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki