Parada internautów

Parada internautów


27 lipca br. podczas konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Dyżurny Marzyciel Kraju z Polskiego Portalu Marzeń - Zlotarybka.pl, ogłosił dzień 8 września "Dniem Marzyciela". W rzeczonym terminie przemaszeruje ulicami Warszawy Parada Internautów.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP - Aleksander Kwaśniewski wraz z Małżonką. Gospodarzem imprezy jest Prezydent miasta Warszawy - Paweł Piskorski. Do organizacji Parady włączyła się aktywnie również Ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce.

Jak twierdzą organizatorzy, Parada Internautów ma na celu promocję swobodnej komunikacji międzyludzkiej, wymiany myśli, doświadczeń i bogactwa kulturowo - cywilizacyjnego naszego globu. Ludzie, którzy poznali się w Sieci, będą mogli w Warszawie w dniach od 7 do 9 września stanąć twarzą w twarz i podać sobie ręce (stąd hasło parady - "Touch me").

Mająca międzynarodowy charakter internetowa impreza, jest częścią projektu Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga pt. Europeia Polska, którego głównym celem jest wspomaganie procesu integracji Polski z Unią Europejską. Dzięki Paradzie Internautów Warszawa stanie się pierwszym miastem na świecie, które w ten niecodzienny sposób przyczyni się do budowania mostów komunikacyjnych, a tym samym do rozwoju demokracji i tolerancji.

Przemarsz internautów rozpocznie się równocześnie w dwóch miejscach Warszawy: na Placu Zamkowym i pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika. Dwie grupy uczestników parady spotkają się na placu pomiędzy Hotelem Europejskim a Domem Bez Kantów, gdzie nastąpi oficjalne otwarcie imprezy i zainicjowanie parady przez Pawła Piskorskiego.

Firmy chcące wziąć udział w paradzie mogą przesyłac swoje zgłoszenia do 15 sierpnia 2001.

Paradzie będą towarzyszyć dodatkowe imprezy: technoparty organizowane przez Interia.pl, scena MP3 Wirtualnej Polski, ślub pierwszej Internetowej Pary organizowany przez Wprost online, koncert zespołu Republika, tworzenie ruchomych portretów Internautów przez Bordo.pl, rozdanie nagród Złote Klawiatury dla najprężniejszych polityków w dziedzinie nowych technologii, organizowane przez Wprost.

Na trasie parady będzie umieszczone 20 paneli dotykowych firmy Magnus Info System, na których będzie można zobaczyć trasę parady i jej atrakcje.

+ BiznesNet: zLotarybka.pl spelnia marzenia
+ BiznesNet: Czy warto zapłacić klientowi?

+ Zlotarybka
+ Parada

opr. Michał Gonczarski
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.