REKLAMA

"Państwo nie zapewnia ochrony zdrowia i życia"

2013-03-09 14:26
publikacja
2013-03-09 14:26
Państwo polskie nie zapewnia ochrony zdrowia i życia obywateli - uważa szef SLD Leszek Miller. W Warszawie odbyło się ogólnopolskie spotkanie Sojuszu Lewicy Demokratycznej "Przywrócić odpowiedzialność państwa za zdrowie".

»5 absurdów służby zdrowia

Leszek Miller powiedział, że państwo nie wypełnia jednego ze swoich podstawowych obowiązków jakim jest ochrona zdrowia i życia Polaków. Podkreślił, że wczoraj podczas głosowania nad wnioskiem o wotum nieufności rząd obronił się, ale - według niego - państwo w obszarze ochrony zdrowia już wcześniej podało się do dymisji. Świadczy o tym, mała częstotliwość wypowiadania się w tej kwestii samego premiera oraz kierownictwa rządu - dodał.

Rzecznik SLD do spraw zdrowia Marek Balicki zaznaczył, że system opieki zdrowotnej jest w coraz większym kryzysie. Według niego, kierunek prywatyzacji, w którym bardziej liczy się wynik finansowy niż zaspokojenie potrzeb pacjenta i kierunek, w którym państwo wycofuje się z odpowiedzialności za opiekę zdrowotną nie zdaje egzaminu. Nie ma efektów zdrowotnych, jest coraz większe niezadowolenie obywateli i coraz częściej zdarzają się takie dramaty jak śmierć z braku pomocy - zaznaczył.

Podczas spotkania podkreślano, że coraz większym problemem ochrony zdrowia staje się brak lekarzy i pielęgniarek

IAR/ Góra /buch

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
maciej_z_.krakowa
Tylko rewolucja może coś zmienić. Jak ludzie wyjdą na ulice to mogą obalać rządy. W przeciwnym wypadku będzie coraz gorzej i władza dociskać będzie coraz mocniej śrubę Polakom. Zadłużenie kraju ktoś musi spłacać.III-POstkomuna zrobiłą z NARODU tanią siłę roboczą - pracuj aż do śmierci--- A dla Rostowskiego Tylko rewolucja może coś zmienić. Jak ludzie wyjdą na ulice to mogą obalać rządy. W przeciwnym wypadku będzie coraz gorzej i władza dociskać będzie coraz mocniej śrubę Polakom. Zadłużenie kraju ktoś musi spłacać.III-POstkomuna zrobiłą z NARODU tanią siłę roboczą - pracuj aż do śmierci--- A dla Rostowskiego i TUSKA tak nic nie zrobicie, bo z Zielonej Wyspy ucieknie na Wyspy Brytyjskie.albo na uklepanę jużstanowiska w UE
~Baca
największy przekręt Unii Europejskiej, odebranie prawa do zdrowia i godnego życia na emeryturze, w zamian eutanazja i Rządy gejów.
maciej_z_.krakowa
III-PO-stkomunie OTO CHODZI
~KAPO odpowiada maciej_z_.krakowa
III POSTKOMUNA NA SGTRAZY MACIERZY STOI NIEPRZERWANIE

BONI
MILLER
OLEKSY
BELKA
KOZIEJ
HAUSNER
BALCEROWICz

itd itd

szkoda ze w BUNDESTAGU nie ma czlonkow NSDAP
~woj.
No za to odkrycie ,no to co najmniej Nobel.

Powiązane: Służba zdrowia pod kroplówką

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki