REKLAMA

Pandemia w Hiszpanii zwiększyła liczbę samobójstw wśród młodzieży o 250 proc.

2021-09-22 18:54
publikacja
2021-09-22 18:54
Pandemia w Hiszpanii zwiększyła liczbę samobójstw wśród młodzieży o 250 proc.
Pandemia w Hiszpanii zwiększyła liczbę samobójstw wśród młodzieży o 250 proc.
fot. kovop58 / / Shutterstock

Podczas pandemii COVID-19 liczba samobójstw oraz prób odebrania sobie życia przez młodych Hiszpanów zwiększyła się o 250 proc. - wynika ze statystyk krajowych służb medycznych. Władze poinformowały, że przedstawią niebawem program walki z tym problemem.

Jak powiedziała w środę w parlamencie minister zdrowia Carolina Darias, wraz z nasilającym się pogorszeniem zdrowia psychicznego mieszkańców Hiszpanii rząd najpóźniej do grudnia przedstawi plan przeciwdziałania temu zjawiska.

W trakcie debaty w Kongresie Deputowanych, niższej izbie hiszpańskiego parlamentu, wskazywano na dane Izby Psychologów (COP), z których wynika, że podczas pandemii liczba samobójstw i prób odebrania sobie życia przez młodych obywateli Hiszpanii wzrosła o 250 proc.

Zwracano też uwagę na opublikowane we wrześniu badanie Hiszpańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (SEP), zgodnie z którym najbardziej podatną na wpływ pandemii grupą są ludzie w wieku 18-30 lat.

“Już 40 proc. Hiszpanów stwierdziło u siebie stany lękowe, depresji lub stresu pourazowego w ciągu ostatniego roku. Około 30 proc. pacjentów cierpiących na depresję nie rozmawia na ten temat nawet z rodziną” - podało SEP.

Na rosnące problemy psychiczne młodzieży wskazują też władze Hiszpańskiego Stowarzyszenia Pediatrycznego (AEP). Odnotowują, że od jesieni 2020 roku podwoiła się wśród młodych ludzi liczba schorzeń związanych z zaburzeniami odżywiania, jak anoreksja czy bulimia.

W większości przypadków, jak wynika z dokumentów zgromadzonych przez AEP, zjawisko to dotyczy dziewcząt. Stowarzyszenie wskazuje, że o ile przed pandemią Covid-19 nastolatkowie mający problemy z odżywianiem tracili od 15 do 20 proc. masy ciała, to obecnie odsetek ten wynosi 30-35 proc.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe w rachunkiem walutowym i premią pieniężną

Tanie konto firmowe w rachunkiem walutowym i premią pieniężną

Komentarze (2)

dodaj komentarz
dariusz1976
Socjalizm to ustrój który bohatersko zwalcza problemy nie znane w żadnym innym ustroju.
Socjaliści Hiszpańscy najpierw zabronili ludziom się spotykać, imprezować, odwiedzać rodziny i znajomych, a jak ci zaczęli mieć przez to problemy to socjaliści teraz zajmą się problemem który sami stworzyli. Pewnie powstanie
Socjalizm to ustrój który bohatersko zwalcza problemy nie znane w żadnym innym ustroju.
Socjaliści Hiszpańscy najpierw zabronili ludziom się spotykać, imprezować, odwiedzać rodziny i znajomych, a jak ci zaczęli mieć przez to problemy to socjaliści teraz zajmą się problemem który sami stworzyli. Pewnie powstanie urząd do zwalczania samobójstw wśród młodzieży, oczywiście będzie się musiał nowocześnie nazywać, zaczną prowadzić statystyki jak to z problemem wygrywają i oczywiście odtrąbią że urząd był bardzo potrzebny, w między czasie zmienią prawo bo z nowego urzędu wyjdą rekomendacje że trzeba zrobić to tamto i siamto. Potem znowu zabronią się spotykać i powiedzą że problem znowu narasta i trzeba zrobić całe ministerstwo walki z problemem, a potem to już tylko wzrost zatrudnienia w tym urzędzie, nowe wydziały, departamenty, odziały miejskie i regionalne itd.
Rząd nie jest od tego aby zwalczać problemy, rząd jest od tego aby je stwarzać!!!!!!!!!!!
mararok
Cholera ten wirus to naprawdę śmiercionośny jest, 250% !!!
Natychmiast należy zamknąć tego całego wirusa w więzieniu !!!

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki