Palikot chce kupić kopalnie

Janusz Palikot nie wyklucza zakupu zadłużonych kopalni. Szef Twojego Ruchu apeluje do rządu, by sprzedał te zakłady, które chce zlikwidować.

Janusz Palikot (fot. Krystian Maj / FORUM)


Na swoim blogu Palikot poparł analogiczny pomysł Kazimierza Marcinkiewicza. Jego zdaniem, rząd zakup tych kopalni powinien w pierwszej kolejności zaoferować górnikom pracującym w tych zakładach i związkom zawodowym. "Jeśli oni nie kupią, to deklaruję, że sam przystąpię do negocjacji." - pisze poseł, dodając, że zrobi to chętnie, choć od lat nie prowadzi biznesu. "Tylko po to aby wykazać, że się da, że można na nich zarabiać pieniądze. I tylko rząd nie potrafi" - uzasadnia Palikot.

"Chętnie udowodnię, że kopalnia też może zarabiać" - pisze poseł, odwołując się do przykładu lubelskiego Polmosu, który kiedyś przejął od państwa.

Rząd w ramach restrukturyzacji Kompanii Węglowej chce między innymi zlikwidować cztery kopalnie w województwie śląskim i małopolskim: Bobrek-Centrum w Bytomiu, gliwicko-zabrzańską Sośnica-Makoszowy, Pokój w Rudzie Śląskiej i Brzeszcze w Brzeszczach. Wczoraj negocjacje premier Ewy Kopacz z górnikami na Śląsku zakończyły się fiaskiem. Szefowa rządu twierdziła, że składała związkowcom propozycje, by zagrożone likwidacją kopalnie przekształcić w spółki pracownicze. Ten wniosek nie zyskał jednak akceptacji górników.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/palikot.blog.onet.pl/to/magos

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 ~666

Nie mieszajcie rządowi planów trzydziestoletnich ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej.

! Odpowiedz
9 0 ~LHR

niech ten debil zainwestuje w kopalnie na LUBELSZCZYŹNIE a nie pcha w ten zgniły śląsk

! Odpowiedz
0 0 ~eb

Łoj, tam łoj.

! Odpowiedz
1 1 ~pies

Polak sam nie utrzyma a drugiemu nie odsprzeda

! Odpowiedz
0 0 ~olla222

jasne sprzeda niemcom

! Odpowiedz
4 4 ~Endriu

A mi nikt niczego nie daje - na wszystko muszę sam zapracować, żadnej gwarancji zatrudnienia, niegocjacji ceny - mogę tylko co najwyżej zmienić pracę i tylea zarabiają nie mało

! Odpowiedz
2 2 ~KierowcaTira

jesteś żałosny....

! Odpowiedz
0 0 ~NIEGórniczka

to zostań górnikiem... ktoś broni?

! Odpowiedz
4 9 ~Rupert

Palikot by kupil i by zarobił bo by sprzedawał wegiel taniej i na to nie ma zgody .Balcerowicz sprzedał Tepse panstwu francuskiemu ,bank pekao tez sprzedał panstwu Włoskiemu taka byla jego prywatyzacja 1997-2000 ,ci co w niego wierzą są idiotami do potęgi 4

! Odpowiedz
3 6 ~plazowicz

Z tym Polmosem to trafił jak łysy grzywką w beton. Na jego miejscu siedziałbym cicho. Swego czasu prasa rozpisywała się na temat tego przejęcia i poczynań Palikota, które z miejsca powinny uruchomić wszelkie służby i kontrole. Tak się nie stało.

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,2% II 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 6,9% II 2019

Znajdź profil