Palikot chce, by jazda po pijanemu nie była przestępstwem

Ruch Palikota chce by jazda na rowerze pod wpływem alkoholu była wykroczeniem a nie przestępstwem. W tym celu jutro w Sejmie zaproponuje nowelizację ustawy eliminującej artykuł 178 z kodeksu karnego. Szef ugrupowania Janusz Palikot podkreślał dziś podczas wizyty w areszcie śledczym na Służewiu w Warszawie, że wsadzanie do więzienia za tego typu konflikt z prawem nie przynosi pożądanych efektów.

Sławomir Kopyciński, z Ruchu Palikota podkreśla, że w ciągu ostatnich 4 lat w Polsce przybyło około 200 tysięcy przestępców skazanych na podstawie artykułu 178 kk. Wobec 40 tysięcy orzeczono karę pozbawienia wolności, co doprowadziło do przeludnienia zakładów karnych. "Miesięczny koszt utrzymania takiego więźnia wynosi 2450 złotych. Jak łatwo policzyć przez ostatnie cztery lata, areszt dla tych osób, które zostały najczęściej skazane za jazdę na rowerze wracając z grilla czy spod sklepu kosztował budżet państwa miliard dwieście milionów złotych" - zauważył poseł Kopyciński.

W tej sprawie kilkanaście tygodni temu wypowiedział się sam prokurator generalny Andrzej Seremet, który także uważa iż karanie pijanych rowerzystów więzieniem jest pomyłką. Dlatego w tej sprawie przedłożył już ministrowi sprawiedliwości propozycje stosownych zmian w prawie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Ksenia Maćczak/moc/sk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~myślący

zakładasz ZAKON i nie płacisz podatków - ZUS jest minimalny

! Odpowiedz
0 0 ~Barnaba53

Tow. Palikot to główny Stańczyk Tow.Donaldino. to już zwiędły penis.

! Odpowiedz
0 0 ~donald

Wyraźnie to POwiedziala jego była żona."Żeby Janusz był taki mocarz w łóżku jak jest w gębie".

! Odpowiedz
0 0 ~spoko

5 lat rządzenia z Donaldem i w końcu odkrywczy wniosek ! Od dawna wiadomo że olbrzymia większość skazanych rowerzystów pochodzi z prowincji i są to po prostu porachunki wiejskich policjantów z sąsiadami. Ludziom ze wsi lepiej się kalkuluje iść do więzienia, zwłaszcza w zimę, na koszt państwa robić oszczędności, niż płacić kary. Może to tylko żart ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ja

śmieszny człowiek

! Odpowiedz
0 0 ~dede

sam tytuł sugeruje że chodzi o wszystkie środki transportu,
czyżby bankier uprawiał propagandę "antypalikotową" ?????

! Odpowiedz
0 0 ~max

Tow. Palikot --żołnierz Tuska to żałosny pajac i hipokryta z Biłgoraja latający z wibratorem i świńskim ryjem. Taki polityk dla prostaków.

! Odpowiedz
0 0 ~max

Kolega Palikota i Tuska Kazimierz Marcinkiewicz sprzedaje swe usługi dla Goldman Sachs ale i też doradzał upadłej spółce DSS biorąc od niej 64tyś.zł za doradztwo. Ten prowincjonalny nauczyciel fizyki wiedział, że konfitury są w polityce. Palikot wierny żołnierz
Tuska głosujący za "reformą" emerytalną domaga się od emerytów zaciskania pasa.
Ten hipokryta i pajac powinien powiedzieć jak nie płacić w kraju podatków.

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil