Palikot atakuje Kościół. Dziś złożył publiczny akt apostazji

Pod oknem papieskim obok krakowskiej Kurii Janusz Palikot złożył publiczny akt apostazji, czyli wystąpienia z kościoła. Uczynił to w obecności dwóch świadków - członków swojego Ruchu.

Jak twierdzi - Kościół jest instytucją, której nie jest w stanie zaakceptować. Na pytanie, dlaczego odstępuje od wiary właśnie w Krakowie przy Franciszkańskiej 3 odpowiedział, że nie chce być w Kościele, w którym rządzą obecni hierarchowie. Jego zdaniem takiego kościoła nie chciałby Jan Paweł II.

Ponieważ krakowska kuria była zamknięta, Janusz Palikot przybił swój akt apostazji na drzwiach kościoła franciszkanów. Akt apostazji Janusza Palikota jest jednak nieskuteczny, bowiem według instrukcji episkopatu z 2008 roku dokument apostazji należy złożyć u duchownego, który może dokonywać wypisu w księgach chrztu. Według tej instrukcji apostazji dokonuje się w obecności dwóch świadków składając nie tylko dokument odstąpienia ale także metrykę chrztu, czego Janusz Palikot nie dopełnił.

IAR/Joanna Gąska Radio Kraków/buch

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 alicja27

dokładnie kościół jest taka wartością dla każdego z osobna, wi3eć niech każdy sam go definiuje jak chce, wkurza mnie ta ciągła nagonka na kościół

! Odpowiedz
0 0 ~polskadogorynogami

Jestem ciekaw jak się czują frajerzy, których wydymał lider gumowych chui. 2 miliony młodych Polaków na zmywakach, a te szczwane lisy wymyślają sobie wiatraki.
Ile muszą dostać Polacy w pysk aby oprzytomnieli?
67 lat, czy jak ktoś woli dożywocie, to jest tylko po to aby bankgstercy posiadacze polskich obligacji byli trochę bardziej zadowoleni niż są. Te wszystkie wykłady reżymowych mediów to sobie niech włożą w buty.
20 lat tzw. reform, zielona wyspa i 300 mld.USD długów, brak cokolwiek polskiego. To gdzie jest kurw___________a kasa?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~ich

O pazerności mówi jeden z dziesięciu najbogatszych ludzi w Polsce, który został uwłaszczony z pięniędzy ludu przez Lewandowskiego i Bieleckieo za czasów tzw. Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Sczyt Hipokryzji. Wszystkich liberałów nalezy PO-wywieszać na latarniach! A majątki uwłaszczonych sprzedawczyków Polski -przeznaczyć dla wszystkich zwykłych, uczciwie pracujących obywateli.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~endi

Słusznie - Ich - masz rację , popieram .Dopóki w Polsce u steru władzy będzie farbowana komuna , ludzie z nocnej zmiany , dopóty będzie źle . W Polsce ponad 50 % osób między 18 - 35 r.ż. jest bezrobotna .....ile by ich było gdyby nie 3 miliony emigrantów ? A Palikot - cóż dla mnie to jest temat zastępczy partii - córki PO ....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~qwe

Palikot dla uwiarygodnienia intencji dokonaj aktu samospalenia. Najlepiej razem z Niesiołowskim, Biedroniem i Grodzką. Wierzę głęboko, że potem świat będzie lepszy.

! Odpowiedz
0 0 ~centurion z Galicji

Mam nadzieje, że Januszek nie POkaże publicznie, jak sie robi dzieci ... zaś religię uważam za sprawę indywidualna i osobistą i smieszą mnie tego typu publiczne akcje.
Tak jak po 27 latach życia w grzechu Donald wziął ślub kościelny ... bo mu sztab wyborczy doradził, Jarek lata na pielgrzymki bo oczekuje poparcia toruńskiego szamana.
To co robi Palikot to ani nie przysporzy mu zwolenników, ani też nie odbierze wiernych kościołowi, który bardziej niż do tej pory sobie nie zaszkodzi...Sie będzie jeszcze działo !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~hrabia bul

Masakra taki ktos upuszcza kosciol !! wszyscy wierzacy beda PO januszku plakac .Myslałem ze na znak protestu przybije sie sam do drzwi, a on tylko nabazgraną karte przybil

! Odpowiedz
0 0 ~tępiciej zakłamanych

PO co robi cyrk ,jeżeli palant nie chce być w kościele to niech do niego nie chodzi a nie robi sobie darmowej kampanii, zresztą jego wyborcy chadzają częściej na kolorowe marsze niż do kościoła więc wiadomo o co chodzi.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil