REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

Padnie kolejny rekord. Polacy kupią nawet 10 ton złota

2017-07-03 07:00
publikacja
2017-07-03 07:00

- Nie lokaty, nieruchomości, ale złoto to coś, co kusi coraz bardziej Polaków. To właśnie złoto coraz częściej kupujemy - mówi dr Wojciech Kaźmierczak, prezes Goldenmark SA. Eksperci oceniają, że wartość naszego rynku w tym roku przekroczy 10 ton. Już teraz sam rynek wyceniany jest na ponad 1,5 mld złotych i może jeszcze rosnąć.

fot. / / Newsrm.tv

- Rynek złota w Polsce bardzo dynamicznie rośnie. W zeszłym roku czołowi dystrybutorzy szacowali jego wartość na 7 ton. Myślę, że w tym roku zostanie przekroczone 10 ton - mówi newsrm.tv dr Wojciech Kaźmierczak. Już teraz rynek złota lokacyjnego w Polsce jest wart 1,5 mld złotych i najpewniej zainteresowanie kruszcem będzie rosło. Powód? Nadal kupujemy mniej złota niż nasi zachodni sąsiedzi np. w Niemczech sprzedaż jest 20 razy większa.

- Rosnąca popularność złota jest spowodowana również tym, że dostępność złotych monet i sztabek wzrasta bardzo mocno. Na rynku działa obecnie około stu dystrybutorów wśród nich jest też np. Narodowy Bank Polski - wyjaśnia dr Wojciech Kaźmierczak. Złoto inwestycyjne chętniej też kupujemy przez Internet. Natomiast zanim wybierzemy sklep, w którym kupimy nasz kruszec warto sprawdzić, czy oferta jest wiarygodna. - Nie trzeba się bać zakupów złota przez Internet. Decydując się na taki zakup, należy się kierować zdrowym rozsądkiem. Warto sprawdzić dystrybutora, czy sklep internetowy ma również placówki stacjonarne, jakie są punkty odbioru np. w sklepie Internetowym goldenmark.com ostatnio uruchomiliśmy możliwość odbioru w ponad sześciu tysiącach punktów: stacje Orlen, placówki Poczty Polskiej, kioski Ruch - dodaje dr Wojciech Kaźmierczak.

Najbezpieczniejszą formą lokowania pieniędzy w złoto jest też wybór sztabek pochodzących od producentów akredytowanych przez londyńską giełdę. Nie każdy producent na świecie, który oferuje złoto w formie sztabek, ma taką akredytację. Stowarzyszenie Londyńskiego Rynku Kruszców tzw. LBMA zrzesza ponad 70 producentów na świecie w tym głównych producentów złota ze Szwajcarii, Belgii, Stanów Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Australii, czy chociażby Afryki. Jak rozpoznać sztabki, które mają akredytację LBMA? Można to zrobić u sprawdzonego dostawcy np. takiego, który w swojej ofercie ma sztabki od różnych producentów. Taki sprzedawca powinien nam też zagwarantować także odkup tego złota.

Źródło:Newsrm.tv
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (22)

dodaj komentarz
~silvio_gesell
A na marginesie, sprzedawać złoto, kupować metale ziem rzadkich.
kutasikaczor
pamiętam durnia ktory 6 lat temu zapakował sztaby za 20mln pln..... czy terz bedzie inaczej? chyba nie
karn
Piękne pompowanie sprzedaży internetowej - największy diler w polsce ma na ten moment 2 uncjowe sztabki w dostawie 24 godzinnej. Oczywiście cena na stronie widnieje dla dostawy natychmiastowej "od 4752 zł" - żeby ładnie wyglądało. Kto poważny kupuje większe ilości złota w dostawie np. 45 dni? Rynek złota w Polsce jest dalej Piękne pompowanie sprzedaży internetowej - największy diler w polsce ma na ten moment 2 uncjowe sztabki w dostawie 24 godzinnej. Oczywiście cena na stronie widnieje dla dostawy natychmiastowej "od 4752 zł" - żeby ładnie wyglądało. Kto poważny kupuje większe ilości złota w dostawie np. 45 dni? Rynek złota w Polsce jest dalej dziwny - wszedzie tylko 'mennice' jakby faktycznie bili jakieś złoto. Oni serio myślą, że słowo mennica to jest jakis dealbreaker do uznania za zaufane źródło? Nie dziwie się, że na rynku nowi dystrybutorzy wyrastają jak grzyby po deszczu - podaje uniwersalny przepis: załóż sklep na domenie mennica (tu wstaw nazwe miasta lub słowo związane z biznesem), kup po 1 sztuce z każdego taniego produktu, daj dumpingową cenę, resztę daj w dostawie terminowej i czekaj na frajerów. Kup sztabki za pieniądze klienta kiedy akurat cena pasuje, masz w końcu 45 dni...
~dress
Ok, kupić łatwo. Pytanie jak najlepiej sprzedać?
~AdamZ
Można jeszcze taniej. Przedpłacając np.1/6 za złoto warte 5950€ przez rekomendację. Czysty zysk.
~eerer
najwazniejsza dla mnie informacja, to taka, ze naganiaja na zloto. czyli kupcie, ale dopiero jak dupnie
antonicaracal
Koszt złota w Berlinie: 1G = 37.80 Euro ; 10G=356,10Euro ; 1 Kruger Rand =1115,7 Euro
sztos1
w MW 1 Kruger to 4924 [ 24H] LUB 4850 PLN [ 45H ] no ale jazda po 1czy 2 sztuki jest bez sensu
glos_rozsadku
w Polsce jest po 4775zł. Nie germanizuj!
antonicaracal
Złoto najpewniej i najtaniej kupuje się w Berlinie !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki