PZU z optymizmem patrzy na możliwość realizacji strategii. Wskaźnik wypłacalności jest dobrym prognostykiem dla wypłaty dywidendy - poinformował członek zarządu PZU Tomasz Kulik.


"W naszej ocenie, jesteśmy na bardzo dobrej ścieżce dojścia do wielkości, do których się zobowiązaliśmy w sytuacji charakteryzującej się dużą zmiennością i niepewnością. Początek 2021 roku, sam środek pandemii, a pomimo tego ogłosiliśmy strategię, którą konsekwentnie realizujemy, zauważając jednocześnie potencjał, by niektóre z KPI zostały przekroczone" - powiedział Kulik na konferencji prasowej.
"Praktycznie w każdym jednym wymiarze jest wzrost, który pozwala patrzeć optymistycznie na strategię, z punktu widzenia jej realizowalności zarówno po stronie ubezpieczeń, zdrowia, jak i banków, przy bardzo solidnej pozycji wypłacalnościowej, która jest dobrym prognostykiem, jeśli chodzi o dywidendę" - dodał członek zarządu.
PZU w strategii planuje w 2024 roku wzrost zysku netto do 3,4 mld zł i zakłada wzrost ROE do 17,4 proc. Zgodnie z planami ze strategii, składka przypisana brutto PZU wzrosnąć ma w 2024 roku do 26 mld zł. (PAP Biznes)
pel/ asa/