PZU liczy, że III i IV kw. będą sprzedażowo lepsze niż II kw.

2020-09-16 12:36
publikacja
2020-09-16 12:36
fot. Jaap Arriens / FORUM

PZU liczy, że w III i IV kwartale 2020 roku składka przypisana brutto będzie wyższa niż w II kwartale, kiedy wyniosła 5,6 mld zł - poinformował członek zarządu PZU Tomasz Kulik na czacie organizowanym przez SII.

"Proszę pamiętać, że na niższą składką brutto w II kwartale dość mocno wpłynęły umowy dłuższe niż 12 miesięcy, które będziemy odnawiać w IV kwartale 2020 roku. Poza tym ograniczenia gospodarcze (tzw. lockdown) zostały uchylone, więc oczekujemy, że sprzedażowo ten kwartał oraz IV kwartał będą wyższe niż II kwartał" - powiedział Kulik.

Składka przypisana brutto grupy w drugim kwartale 2020 roku spadła do 5,6 mld zł z 5,9 mld zł rok wcześniej.

Podał, że liczy, iż PZU powróci do realizowania swojej polityki dywidendowej.

"Jestem głęboko przekonany, że sytuacja z jaką mierzyliśmy się jest sytuacją przejściową, po której powinien nastąpić powrót do normalności tzn. realizowania naszych planów i założeń dywidendowych. Jesteśmy spółką dywidendową i ostatnie wydarzenia nie wpłyną na naszą politykę w tym zakresie" - powiedział Kulik.

Poinformował, że PZU nie rozważa przeprowadzenia skupu akcji.

"Jesteśmy przekonani, że o atrakcyjności inwestycji w PZU powinna świadczyć kondycja biznesowa i wysokie stopy zwrotu (stanowiące bardzo atrakcyjną propozycję na coraz trudniejszym rynku bardzo niskich stóp) raczej niż skup akcji. Ten rok jest oczywiście szczególny, ale z punktu widzenia technicznego i fundamentalnego PZU pokazało jak bardzo jego model biznesowy pozostaje odporny na przejściowe zawirowania" - powiedział Kulik.

Kulik podtrzymał, że w nowej strategii, która zostanie przedstawiona w IV kwartale 2020 roku i będzie miała najprawdopodobniej horyzont trzech kolejnych lat, czyli 2021-2023, PZU przedstawi swoje plany dotyczące posiadanych aktywów bankowych.

(...) trzeba będzie się zastanowić jak i w jaki sposób możemy w dalszym ciągu realizować nasze założenia dotyczące udziału tego segmentu w wyniku skonsolidowanym, o czym poinformujemy przy okazji nowej strategii" - powiedział Kulik. (PAP Biznes)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki