PZU bierze administrację. Ubezpieczy majątek urzędów centralnych

PZU wygrał prestiżowy przetarg. Ubezpieczy majątek i flotę urzędów centralnych.


Źródło: materiały dla mediów

Po półtora roku przymiarek, prób i kilku porażkach udało się w końcu znaleźć towarzystwa, które ubezpieczą majątek oraz samochody kilkudziesięciu urzędów centralnych - donosi "Puls Biznesu". To pierwszy tego typu zakup grupowy na rynku ubezpieczeniowym.

Dwa przetargi na wybór ubezpieczyciela zostały rozpisane w kwietniu. Mimo że termin składania ofert minął w maju, dopiero teraz udało się je rozstrzygnąć. Łatwiej było wybrać ubezpieczyciela dla rządowej floty. Jest nim PZU - umowa z ubezpieczycielem została podpisana 28 listopada.

W ubiegłym tygodniu został rozstrzygnięty przetarg na ubezpieczenie majątku urzędów centralnych. Zwycięzcą także zostało PZU (w konsorcjum z Wartą). "W postępowaniu na usługi ubezpieczeń majątkowych udział wzięło 61 jednostek administracji centralnej" - mówi Ewa Potocka z Centrum Usług Wspólnych (CUW).

Centrum zabrało się za konsolidację ubezpieczeń w administracji w ubiegłym roku. Początków nie może zaliczyć do udanych. Przetarg na wspólną polisę dla rządowej floty został unieważniony, bo żaden ubezpieczyciel nie chciał wziąć ryzyka na siebie. (PAP)

tpo/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~sped

a zapłaci kto ?

!
PZU 0,33% 40,07
2019-05-24 17:01:14

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil